Upravit stránku

Články

obrazek-k-clanku

Hydroponie: Budoucnost zemědělství a jediná šance lidstva, na které můžete vydělat

Do roku 2050 by na Zemi měly přibýt tři miliardy obyvatel a lidstvo by pro přežití potřebovalo zemědělskou půdu o rozloze trojnásobku celé Brazílie. Jenže čtyři pětiny půdy vhodné pro pěstování plodin už využíváme, a navíc nás straší klimatická krize, jež zemědělství v mnoha částech světa zásadně ohrožuje. Stojíme tedy před životně důležitou otázkou pro budoucí generace: Co dál?

obrazek-k-clanku

Se směnkami kvete špinavý byznys. Pozor na ně!

Hlavními důvody, proč mnoho firem stále nabízí půjčky na směnku, i proč je dlužníci stále ve velkém podepisují, jsou rychlosti a jednoduchost. A protože na rozdíl od okolních států jsou „podepisovatelé směnek“ v Česku zákonem téměř nechráněni, můžeme směnky klidně označit za jednoho z hlavních viníků stavu, kdy máme v zemi každého desátého občana v exekuci.
obrazek-k-clanku

PPF, Sazka nebo Rohlík: Nejlepší korporátní dluhopisy z pražské burzy

PPF, Sazka, ČEPS, FINEP, České dráhy, Regiojet nebo Rohlík. Největší a nejbohatší společnosti upisují své korporátní dluhopisy na Burze cenných papírů Praha, kde musí splnit nejpřísnější podmínky a mohou nabízet nízké výnosy. Jaké jsou zde aktuálně nejzajímavější? (Článek není finančním poradenstvím ani investičním doporučením.)

obrazek-k-clanku

K čemu je ručitelské prohlášení a jak ho uplatnit?

Ručitelské prohlášení je jednou z nejběžnějších a mezi investory nejoblíbenějších forem dodatečného zajištění dluhopisů. Jeho podpisem se totiž ručitel jednoduše zavazuje k tomu, že pokud emitent z nějakého důvodu nezvládne včas splatit své závazky (ať už jistinu nebo úroky dluhopisů), splatí je za něj.
obrazek-k-clanku

Za vybydlené centrum ani růst cen bytů nemůže jen Airbnb, říká Pavel Prachař

V centru Prahy už se svou manželkou krátkodobě pronajímá pět bytů, ale chce jich mít dvojnásobek. Pavel Prachař se v rozhovoru pro Dluhopisy.cz rozpovídal o tom, jak takový byznys vlastně funguje a že rozjet se dá i bez kapitálu, nebo o problémech, které za Airbnb vidí politici a veřejnost. „Kdyby se všechny byty, které jsou nyní pronajímány přes Airbnb, vrhly na trh dlouhodobých nájmů, podle mě by se nic zásadního nestalo“, říká.
obrazek-k-clanku

5 důležitých důvodů, proč byste vždy měli číst emisní podmínky

Dokumenty, jež ve svém názvu nesou slovo „podmínky“, zásadně nečteme. Jsou psané složitým právnickým jazykem, z kterého nás akorát bolí hlava, mívají několik (desítek) nekonečných stran a internet je plný daleko zábavnějších věcí, než je nudná četba. Tak proč bychom měli ztrácet náš drahocenný čas čtením emisních podmínek?
obrazek-k-clanku

Po Dubaji se chystá do USA. Musíme myslet globálně, říká zakladatel Tepfactoru

Chtěl zkusit, co viděl v televizní soutěži, ale nikde to nenašel, tak si to postavil sám. Dnes k němu chodí 30 tisíc lidí ročně a jeho sen se změnil v zaměstnání. „Dneska už Tepfactor zvládneme postavit do půl roku kdekoli na světě,“ říká Tomáš Chroust, zakladatel dobrodružného herního konceptu, který už se díky dluhopisům rozšiřuje do Dubaje, Polska a dalších zemí. Expanze za pomoci dluhopisů je pro něj jednou z možností, jak růst urychlit. Z jeho 24milionové emise zbývají poslední 3 miliony.
obrazek-k-clanku

Brouci na talíři v Národní technické knihovně, co budeme jíst?

V úterý 19. června se v Národní technické knihovně konala pod záštitou Ministerstva zemědělství Mezinárodní konference o nových potravinách. Ústředním tématem bylo pronikání hmyzu do našeho jídelníčku a výhody i nevýhody jeho chovu a konzumace, o nichž zde povyprávěly osoby nejpovolanější. Na následném rautu nechyběli cvrčci, sarančata ani křupavé larvy potemníků, připravené společností Brouk na talíři.
obrazek-k-clanku

Sanatorium Sammati budou využívat hlavně Němci, otevře se po Vánocích

Dvanáct let podnikal v Itálii, kde dělal průmyslové elektrorozvody, než se kvůli manželce přestěhoval do Česka. Dnes má v Praze firmu na instalaci rozvodů elektřiny a vzduchotechniky, obchod s elektronikou a se dvěma společníky ještě firmu na hotelový management. S pomocí dluhopisů chce Marco Caccialanza financovat instalaci rozvodů ve vznikajícím sanatoriu Sammati, na jehož stavbu zároveň dohlíží a které bude po dokončení provozovat.

V obchodě s brýlemi viděl rezervy, tak založil vlastní optiku

Svou první optiku otevřel v roce 2013 v Opavě, kde viděl největší potenciál ve vylepšení zákaznického servisu. „Ze Zlína jsem byl zvyklý na příjemný a usměvavý personál, ale Opava, jakkoli je to krásné město, mi v tomto ohledu přišla dost chladná,“ říká zakladatel maloobchodní sítě OPTI Josef Štefka. Po Opavě otevřel další prodejny v Ostravě a ve Zlíně a nyní se s pomocí dluhopisů chystá překročit hranice Moravy a svou vlídnou obsluhou zaplavit celou republiku.

Andrejův tarif aneb co dělají KRC partners?

Ne každému je asi jasné, co si má představit pod pojmem „optimalizování nákupních procesů firem“, a proto jsme se rozhodli přijít s tímto článkem, ve kterém se pokusíme přiblížit aktivity společnosti KRC partners na konkrétních příkladech. Zřejmě každý už slyšel o levných hlasových a datových tarifech zaměstnanců Ministerstva financí, kteří za používání svého mobilu zaplatí T-mobilu desetkrát méně než obyčejní smrtelníci. Jak se to stane?