Upravit stránku

Články a informace ze světa dluhopisů

V obchodě s brýlemi viděl rezervy, tak založil vlastní optiku

Svou první optiku otevřel v roce 2013 v Opavě, kde viděl největší potenciál ve vylepšení zákaznického servisu. „Ze Zlína jsem byl zvyklý na příjemný a usměvavý personál, ale Opava, jakkoli je to krásné město, mi v tomto ohledu přišla dost chladná,“ říká zakladatel maloobchodní sítě OPTI Josef Štefka. Po Opavě otevřel další prodejny v Ostravě a ve Zlíně a nyní se s pomocí dluhopisů chystá překročit hranice Moravy a svou vlídnou obsluhou zaplavit celou republiku.

Andrejův tarif aneb co dělají KRC partners?

Ne každému je asi jasné, co si má představit pod pojmem „optimalizování nákupních procesů firem“, a proto jsme se rozhodli přijít s tímto článkem, ve kterém se pokusíme přiblížit aktivity společnosti KRC partners na konkrétních příkladech. Zřejmě každý už slyšel o levných hlasových a datových tarifech zaměstnanců Ministerstva financí, kteří za používání svého mobilu zaplatí T-mobilu desetkrát méně než obyčejní smrtelníci. Jak se to stane?

Agent pro zajištění jako další z kroků vstříc všem investorům

Ke zvýšení bezpečnosti a zatraktivnění emise dluhopisů využívají emitenti nejrůznější druhy a podoby zajištění od směnky až po zástavu nemovitosti. Za závazky emitenta může také ručit třetí strana v podobě další firmy nebo takzvaný Agent pro zajištění. A právě toho si představíme v dnešním článku. Co tedy je agent pro zajištění?

Intervence končí, boj o dluhopisy začíná

Je to tady. Intervencím České národní banky odzvonil zvonec a koruna může po dlouhých třech a půl letech vůči euru posílit. Nejstřízlivější odhady vypočítávají, že to v prvních měsících bude pro běžného občana posílení spíše nepostřehnutelné, ale na vánočních dárcích z Drážďan už by mohl s kurzem 26 korun za euro ušetřit třeba pětistovku.
agrokontrakt zelene dluhopisy

Investice do budoucnosti s AGCT

Agrokontrakt s.r.o. nabízí investorům garantované pětiprocentní zhodnocení financí pomocí dluhopisů. Ekologickým účelem emise je zajištění nákupu vybavení pro výrobu zařízení na získávání energie z obnovitelných zdrojů, které by v budoucnu mohlo ve všech domácnostech nahradit kotle na tuhá paliva. Investice je kryta nemovitým majetkem společnosti.

Babiš a kdo? UniCredit, Raiffeisen, Dráhy a Leo také vydaly korunové dluhopisy

V roce 2011 bylo v Centrálním depozitáři cenných papíru zaregistrováno šest emisí korunových dluhopisů. Daně se platily za každý jednotlivý dluhopis a zaokrouhlovaly se směrem dolů, čili na nulu, ale nikdo si prý nebyl jistý, jak by na to v praxi nahlížel finanční úřad. Když se však k využití mezery v zákoně uchýlila největší autorita pod vedením Miroslava Kalouska, dala všem zelenou a v následujícím roce vzrostl počet registrovaných emisí korunových dluhopisů téměř o 9 000% na 525.

Dluhopisy jsou rychlejší a pohodlnější než úvěr, říká jednatel firmy

První prosincový den roku 2016 emitovala společnost Činžovní domy Praha s.r.o. dluhopisy v objemu 5 milionů korun a už před Vánoci měla celou částku na účtu. Dluhopisy ve jmenovité hodnotě 50 tisíc korun s úrokem 8 % si na portálu Dluhopisy.cz rozebralo 32 investorů během 20 dnů. Díky té rychlosti se společnosti naskytla další obchodní příležitost, kterou by při financování úvěrem využila jen těžko. Proč se rozhodla pro dluhopisy, a jak se jí je podařilo prodat tak rychle, vypráví její jednatel Roman Koch.

Green bonds: co jsou to zelené dluhopisy?

V posledních desetiletích téměř vymizela z nejlidnatějších světových měst zelená barva a stala se natolik výjimečnou, že jsme si vše zelené navykli chránit, pokud jde o zelené lesy a louky, nebo se o to více starat, pokud jde o zelené vody. Volání po zelené barvě se přizpůsobil i finanční trh a v roce 2007 vznikly první zelené dluhopisy (Green bonds). O co vlastně jde?

Emisní kalendář státních dluhopisů ČR za rok 2016

Ministerstvo financí zveřejnilo Strategii financování a řízení státního dluhu České republiky prostřednictvím státních dluhopisů pro rok 2016. Níže přinášíme předhledný emisní kalendář střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů na rok 2016.

Jak pomocí dluhopisů vydělat na intervencích ČNB

Hodnotu české koruny udržuje Česká národní banka už téměř 3 roky na kurzu 27 Kč za Euro, ale moc dobře ví, že to nemůže dělat donekonečna. Konec měnových intervencí se tedy blíží a například exportérům, kteří z nich nejvíce těží, přidělává vrásky na čele. Naproti nim stojí natěšení investoři, kteří v návratu kurzu české koruny na původní úroveň cítí velké zisky. Jak na konci intervencí mohou vydělat?

Konvertibilní dluhopisy

Konvertibilní dluhopisy nejsou v České republice moc rozšířené, pojďme si tedy tento pojem trochu vysvětlit. O co jde, v čem se konvertibilní dluhopisy liší od klasických korporátních dluhopisů a jaké výhody představují pro investora i emitenta?

Porovnání termínovaných vkladů a korporátních dluhopisů

Vydělané a naspořené peníze je škoda nechat jen tak zahálet v bance na běžném účtu, kde v průběhu času díky nulovým úrokům a nenulovým poplatkům ztrácejí na hodnotě. Otázkou však zůstává, zda-li je vhodné investovat prostřednictvím termínovaných vkladů. Riziko je sice nízké, ale tomu odpovídá téměř nulové zhodnocení.

Porovnání podílových fondů a korporátních dluhopisů

Vydělané a naspořené peníze je škoda nechat jen tak zahálet v bance na běžném účtu, kde v průběhu času ztrácejí na hodnotě. Otázkou však zůstává, zda-li je lepší riskovat a díky snaze o zvýšení výnosu o peníze přijít, a nebo zvolit některý z konzervativnějších nástrojů s pevně stanoveným výnosem.

Jistina dluhopisu

Dnes se v našem článku blíže podíváme na jistinu dluhopisu, další z důležitých a hojně používaných dluhopisových pojmů.

Splatnost dluhopisu

Pokračujeme v seriálu vysvětlování důležitých pojmů, se kterými se setkáte při investicích do dluhopisů. Tím dnešním pojmem je právě Splatnost dluhopisu.

Dělení dluhopisů

Na trhu existuje velké množství dluhopisů, které se dají třídit podle různých parametrů. V dnešním článku vám ukážeme ty nejzákladnější parametry.