Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-clanku

Nejvyšší výnos! Alemar Food Group nabízí 12,15 % ročně na posledních 25 kusů

Alemar Food Group potřebuje v co nejkratším čase vybrat co nejvíc peněz. Přichází proto se super akcí, která zvýší výnos vaší investice na 12,15 % ročně! Jak ji využít?
obrazek-k-clanku

Investoři se zbavují akcií a kryptoměn. Utíkají k dluhopisům

Inflace, která už prosakuje do všech koutů ekonomiky, odrazuje investory od rizikovějších aktiv. Ti tak ořezávají svá akciová a kryptoměnová portfolia a utíkají k dluhopisům. Příliv peněz drobných investorů do dluhopisových fondů je nejsilnější za posledních třicet let.
obrazek-k-clanku

Kovanda: Inflace může být až 16 procent!

Česká národní banka dnes dle očekávání ekonomů zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5 procent. Tak vysoko byla naposledy v roce 2001.
obrazek-k-clanku

Zákazy a FED ničí bitcoin, kryptoměny a americké akcie dál padají

Bitcoin dnes poprvé klesl pod 34 tisíc dolarů, na vůbec nejnižší hodnoty od loňského července. A nedaří se ani akciím, hlavně těm technologickým.
obrazek-k-clanku

Konec Dluhopisů Republiky! Ministerstvo už nebude vydávat dluhopisy pro občany

Ministerstvo financí pozastavilo vydávání státních dluhopisů pro občany, tzv. Dluhopisy Republiky. Zatím poslední 13. emise dluhopisů skončila 23. prosince a lidé si objednali rekordní objem dluhopisů za 41,1 miliardy korun.
obrazek-k-clanku

Tři důkazy, že se akciový trh nachází v obrovské bublině

„Akcie jsou v bublině,“ slýcháme kolem sebe čím dál častěji už několik let, a začalo to už dávno před pandemií covidu, která akciový trh, především v USA, proměnila v autíčko na vysílačku. Jak je to doopravdy?
obrazek-k-clanku

Ministerstvo financí začalo prodávat nové Dluhopisy republiky

Už potřinácté začalo Ministerstvo financí nabízet státní dluhopisy i běžným občanům. Naposledy si Češi objednali tzv. Dluhopisy republiky za 5,6 miliard korun, což je nejlepší výsledek v historii, a velký zájem je i letos. Objednávky ministerstvo přijímá až do 23. prosince.
obrazek-k-clanku

Češi mají na účtech tři biliony. Kvůli vysoké inflaci a nízkým úrokům ale chudnou

České domácnosti aktuálně disponují úsporami v řádech bilionů korun. Většinu z nich ale nechávají ležet ladem na běžných účtech, kde peníze kvůli nízkým úrokům a vysoké (a neustále rostoucí) inflaci reálně ztrácí na hodnotě. Hodně! Co s tím můžete dělat a do jakých produktů investovat?
obrazek-k-novince

Zelené dluhopisy už jsou v Česku! Prvním emitentem je Raiffeisenbank

Raiffeisenbank vydala první zelené dluhopisy na českém trhu. S objemem 81 milionů eur jde o doposud největší emisi zelených dluhopisů vydanou finanční institucí v regionu střední a východní Evropy.

obrazek-k-novince

Evropská komise chce pro země EU 20 bilionů z dluhopisů

Evropská komise chce v červnu pomocí dluhopisů začít získávat na podporu ekonomik zemí EU až 800 miliard eur do roku 2026. Splatit by je měla do roku 2058.

obrazek-k-novince

ČEZ zpětně odkoupí své dluhopisy až za 18 miliard korun

Česká energetická společnost ČEZ oznámila investorům, že v rámci snížení finančních nákladů a zadlužení zpětně odkoupí některé své dluhopisy. Celkem až za 18 miliard korun.

obrazek-k-novince

Evropská centrální banka v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo nákupů dluhopisů

Evropské akcie se před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) vyšplhaly na roční maximum. Euro během projevu prezidentky ECB Lagardeové vůči dolaru rostlo a výnosy dluhopisů v eurozóně klesly. Proč?
obrazek-k-novince

Česká zbrojovka kupuje americký Colt, zaplatí ho díky dluhopisům

Česká zbrojovka Group (CZG) kupuje 100 % ikonického amerického výrobce zbraní Colt Holding Company. K financování akvizice chce využít šestileté dluhopisy v objemu až pět miliard korun a pohyblivou úrokovou sazbou. Dluhopisy vydává i developerská skupina FINEP. Minimální investice je ale 3 miliony korun.

obrazek-k-novince

Prašivé dluhopisy za 20 miliard eur a emise "zmizelého" čínského miliardáře

Evropské firmy s neinvestičním ratingem plánují na začátku roku 2021 získat z dluhopisů a půjček zhruba 20 miliard eur na financování akvizic. A Alibaba Group Holding "zmizelého" čínského miliardáře Jacka Ma chce příští týden získat až 8 miliard dolarů prodejem dolarových dluhopisů. 

obrazek-k-novince

Německo kvůli pandemii vydá dluhopisy za rekordních 11 bilionů korun

V roce 2021 prodá Německo federální dluhopisy v největším objemu ve své historii. Chce podpořit ekonomiku v dalším roce koronavirové krize.
obrazek-k-novince

Ministerstvo financí prodalo státní dluhopisy za 9,3 miliardy

Zájem investorů o dluhopisy trvá. Ministerstvo financí ve středu prodalo ve třech aukcích státní dluhopisy za 9,3 miliardy korun. Největší zájem byl o dluhopisy s desetiletou splatností a průměrným výnosem 1,09 procenta, kterého resort prodal za 4,5 miliardy korun. 

obrazek-k-novince

Kam investovat v době pandemické? Tyhle společnosti by vás nenapadly

Pandemie nemoci covid-19, která už přes půl roku sužuje lidstvo i ekonomiku po celém světě, změnila mnohé. V současné době už neexistuje obor, který by – ať už pozitivně, či negativně – neovlivnila. A s jejími vedlejšími účinky musejí počítat i investoři.

obrazek-k-novince

Dluhopisy táhnou, trhy sází na vítězství demokratického kandidáta Bidena

Na trzích panuje dobrá nálada. Vítězství Joea Bidena už v USA považují za samozřejmost, stejně jako před čtyřmi lety triumf Hillary, a akcie i dluhopisové fondy na to reagují. 
obrazek-k-novince

Arca je v prodlení se splácením a prosí majitele směnek o trpělivost

"Dejte nám, prosím, důvěru a čas na restart,“ píše Rastislav Velič, většinový majitel Arca Capital, v dopise investorům do tříměsíčních směnek. Jedna z největších česko-slovenských investičních skupin se v souvislosti s koronakrizí dostala do potíží a nevyplatí v plné míře všechny své závazky v hodnotě stovek milionů eur.
obrazek-k-novince

Aerolinky se vrací na trhy, Ryanair prodal dluhopisy za 23 miliard

Irský nízkonákladový letecký dopravce Ryanair prodal dluhopisy za 850 milionů eur (cca 23 miliard korun) na refinancování starší emise a financování provozních nákladů. Poptávka investorů, jimž dluhopisy vynesou 3 % ročně, převýšila nabídku více než pětinásobně. Hlad po dluhopisech ze stabilního leteckého byznysu je obrovský.