Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-clanku

Zkreslená data o inflaci připraví majitele protinflačních dluhopisů o vyšší úroky

Jak ušetřit stovky milionů ze státního rozpočtu? Stačí „jinak“ spočítat inflaci. Přečtěte si, jak Český statistický úřad na papíře stáhl inflaci o 3 procenta a naštval majitele státních protiinflačních dluhopisů.
obrazek-k-clanku

Nejvyšší výnos! Alemar Food Group nabízí 12,15 % ročně na posledních 25 kusů

Alemar Food Group potřebuje v co nejkratším čase vybrat co nejvíc peněz. Přichází proto se super akcí, která zvýší výnos vaší investice na 12,15 % ročně! Jak ji využít?
obrazek-k-clanku

Investoři se zbavují akcií a kryptoměn. Utíkají k dluhopisům

Inflace, která už prosakuje do všech koutů ekonomiky, odrazuje investory od rizikovějších aktiv. Ti tak ořezávají svá akciová a kryptoměnová portfolia a utíkají k dluhopisům. Příliv peněz drobných investorů do dluhopisových fondů je nejsilnější za posledních třicet let.
obrazek-k-clanku

Kovanda: Inflace může být až 16 procent!

Česká národní banka dnes dle očekávání ekonomů zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5 procent. Tak vysoko byla naposledy v roce 2001.
obrazek-k-clanku

Zákazy a FED ničí bitcoin, kryptoměny a americké akcie dál padají

Bitcoin dnes poprvé klesl pod 34 tisíc dolarů, na vůbec nejnižší hodnoty od loňského července. A nedaří se ani akciím, hlavně těm technologickým.
obrazek-k-clanku

Konec Dluhopisů Republiky! Ministerstvo už nebude vydávat dluhopisy pro občany

Ministerstvo financí pozastavilo vydávání státních dluhopisů pro občany, tzv. Dluhopisy Republiky. Zatím poslední 13. emise dluhopisů skončila 23. prosince a lidé si objednali rekordní objem dluhopisů za 41,1 miliardy korun.
obrazek-k-clanku

Tři důkazy, že se akciový trh nachází v obrovské bublině

„Akcie jsou v bublině,“ slýcháme kolem sebe čím dál častěji už několik let, a začalo to už dávno před pandemií covidu, která akciový trh, především v USA, proměnila v autíčko na vysílačku. Jak je to doopravdy?
obrazek-k-clanku

Ministerstvo financí začalo prodávat nové Dluhopisy republiky

Už potřinácté začalo Ministerstvo financí nabízet státní dluhopisy i běžným občanům. Naposledy si Češi objednali tzv. Dluhopisy republiky za 5,6 miliard korun, což je nejlepší výsledek v historii, a velký zájem je i letos. Objednávky ministerstvo přijímá až do 23. prosince.
obrazek-k-clanku

Češi mají na účtech tři biliony. Kvůli vysoké inflaci a nízkým úrokům ale chudnou

České domácnosti aktuálně disponují úsporami v řádech bilionů korun. Většinu z nich ale nechávají ležet ladem na běžných účtech, kde peníze kvůli nízkým úrokům a vysoké (a neustále rostoucí) inflaci reálně ztrácí na hodnotě. Hodně! Co s tím můžete dělat a do jakých produktů investovat?
obrazek-k-novince

Zelené dluhopisy už jsou v Česku! Prvním emitentem je Raiffeisenbank

Raiffeisenbank vydala první zelené dluhopisy na českém trhu. S objemem 81 milionů eur jde o doposud největší emisi zelených dluhopisů vydanou finanční institucí v regionu střední a východní Evropy.

obrazek-k-novince

Evropská komise chce pro země EU 20 bilionů z dluhopisů

Evropská komise chce v červnu pomocí dluhopisů začít získávat na podporu ekonomik zemí EU až 800 miliard eur do roku 2026. Splatit by je měla do roku 2058.

obrazek-k-novince

ČEZ zpětně odkoupí své dluhopisy až za 18 miliard korun

Česká energetická společnost ČEZ oznámila investorům, že v rámci snížení finančních nákladů a zadlužení zpětně odkoupí některé své dluhopisy. Celkem až za 18 miliard korun.

obrazek-k-novince

Evropská centrální banka v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo nákupů dluhopisů

Evropské akcie se před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) vyšplhaly na roční maximum. Euro během projevu prezidentky ECB Lagardeové vůči dolaru rostlo a výnosy dluhopisů v eurozóně klesly. Proč?
obrazek-k-novince

Česká zbrojovka kupuje americký Colt, zaplatí ho díky dluhopisům

Česká zbrojovka Group (CZG) kupuje 100 % ikonického amerického výrobce zbraní Colt Holding Company. K financování akvizice chce využít šestileté dluhopisy v objemu až pět miliard korun a pohyblivou úrokovou sazbou. Dluhopisy vydává i developerská skupina FINEP. Minimální investice je ale 3 miliony korun.

obrazek-k-novince

Prašivé dluhopisy za 20 miliard eur a emise "zmizelého" čínského miliardáře

Evropské firmy s neinvestičním ratingem plánují na začátku roku 2021 získat z dluhopisů a půjček zhruba 20 miliard eur na financování akvizic. A Alibaba Group Holding "zmizelého" čínského miliardáře Jacka Ma chce příští týden získat až 8 miliard dolarů prodejem dolarových dluhopisů. 

obrazek-k-novince

Německo kvůli pandemii vydá dluhopisy za rekordních 11 bilionů korun

V roce 2021 prodá Německo federální dluhopisy v největším objemu ve své historii. Chce podpořit ekonomiku v dalším roce koronavirové krize.
obrazek-k-novince

Ministerstvo financí prodalo státní dluhopisy za 9,3 miliardy

Zájem investorů o dluhopisy trvá. Ministerstvo financí ve středu prodalo ve třech aukcích státní dluhopisy za 9,3 miliardy korun. Největší zájem byl o dluhopisy s desetiletou splatností a průměrným výnosem 1,09 procenta, kterého resort prodal za 4,5 miliardy korun. 

obrazek-k-novince

Kam investovat v době pandemické? Tyhle společnosti by vás nenapadly

Pandemie nemoci covid-19, která už přes půl roku sužuje lidstvo i ekonomiku po celém světě, změnila mnohé. V současné době už neexistuje obor, který by – ať už pozitivně, či negativně – neovlivnila. A s jejími vedlejšími účinky musejí počítat i investoři.

obrazek-k-novince

Dluhopisy táhnou, trhy sází na vítězství demokratického kandidáta Bidena

Na trzích panuje dobrá nálada. Vítězství Joea Bidena už v USA považují za samozřejmost, stejně jako před čtyřmi lety triumf Hillary, a akcie i dluhopisové fondy na to reagují. 
obrazek-k-novince

Arca je v prodlení se splácením a prosí majitele směnek o trpělivost

"Dejte nám, prosím, důvěru a čas na restart,“ píše Rastislav Velič, většinový majitel Arca Capital, v dopise investorům do tříměsíčních směnek. Jedna z největších česko-slovenských investičních skupin se v souvislosti s koronakrizí dostala do potíží a nevyplatí v plné míře všechny své závazky v hodnotě stovek milionů eur.