Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-novince

Ministerstvo financí prodalo další dluhopisy se záporným výnosem

Mysleli jste si, že investoři nakupují dluhopisy, aby za své peníze získali nějaký, procentuálně vyjádřený, výnos? Něco navíc? Ne vždy je tomu tak. V případě českých státních dluhopisů se už v minulosti, v souvislosti s měnovými intervencemi České národní banky, objevili spekulanti, kteří je nakupovali dokonce se záporným výnosem. A nyní je to tu znovu.
obrazek-k-novince

Dejte si pozor na internetové nabídky a užívejte si investiční hit roku

Česká národní banka vydala upozornění, že na internetu se objevuje spousta nabídek na poskytnutí zprostředkování spotřebitelských úvěrů osobami, které k tomu nemají žádné oprávnění. Kdo začátkem letošního roku zariskoval a nakoupil řecké dluhopisy nebo akcie, rozhodně neprohloupil. Řecké dluhopisy letos svým majitelům zatím vynesly více než 20 %, což je zdaleka nejvíc v celé eurozóně.
obrazek-k-novince

Fair Credit dostal rekordní pokutu, Mokrý vloží miliardu z dluhopisů do elektráren

Česká národní banka letos udělila zatím nejvyšší pokutu. Desetimilionová sankce míří na adresu úvěrové společnosti Fair Credit International byznysmena Martina Nejedlého. Skupina Geen Holding pokračuje v energetických projektech v Chorvatsku a Gruzii. Podniku byznysmena Aleše Mokrého tam s výstavbou elektráren pomohou i drobní investoři nákupem dluhopisů.
obrazek-k-novince

Warren Buffett naletěl podvodníkům s fotovoltaikou, RegioJet vydal dluhopisy

Škodu ve výši až 800 milionů amerických dolarů napáchala americká společnost DC Solar. Do rozsáhlého podvodu investoval i americký fond Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta. Soukromý dopravce RegioJet prodal emisi svých pětiletých zajištěných dluhopisů v celkové hodnotě 921 milionů korun.
obrazek-k-novince

Bonus k nákupu dluhopisů a další zahraniční emise Vítkovy skupiny CPI

Bejbynet podpořil svou emisi speciálním bonusem. K objednávce dvou a více dluhopisů získá investor za každý dluhopis voucher na nákup hraček v hodnotě 1 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 investorů. Skupina CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka si šla opět na světové finanční trhy pro peníze. Ve čtvrtek vydala sedmileté dluhopisy v hongkongských dolarech v objemu 283 milionů.
obrazek-k-novince

Jiří Mesároš v podcastu Na vlně podnikání: Firmy pochopily, že nemusí škemrat u bank

Pozvání do populárního byznys podcastu Na vlně podnikání přijal jednatel společnosti Centrum Dluhopisů Jiří Mesároš. S moderátorem Danem Tržilem si povídali nejen o dluhopisech a investicích obecně, ale i o začátcích budování portálu Dluhopisy.cz.
obrazek-k-novince

Český výrobce zdravé výživy dobývá svět, expanzi mu umožnily dluhopisy

Zdravá výživa zažívá nevídaný boom. Snaha stravovat se zdravě bez přidávaných chemických látek, jako jsou stabilizátory, emulgátory, konzervanty a barviva, sílí na všech kontinentech. Tohoto trendu využila i moravská firma Mesaverde. Z Domažlic u Přerova se jí podařilo úspěšně expandovat na zahraniční trhy včetně čínského.
obrazek-k-novince

Spořit si na stáří se loni nevyplatilo, vyplývá z údajů penzijních společností

Žádný z tuzemských penzijních fondů loni nepřekonal inflaci. Úspory na stáří se Čechům reálně znehodnotily. Vyplývá to z údajů penzijních společností. Podle Pavla Racochy z Penzijního fondu Komerční banky bylo loni investování nejnáročnější za posledních 10 let.
obrazek-k-novince

Varování - Plošiny Weber s.r.o.!

Na internetu se objevila emise dluhopisů společnosti Plošiny Weber s.r.o., která je spojována s naším inzertním portálem. Dluhopisy.cz však spojení odmítají a od emise se distancují.

obrazek-k-novince

Podíl českých dluhopisů u zahraničních investorů klesl. Tesla získala 2,7 miliardy

Tesla nedávno ohlásila záměr získat 2,7 miliardy USD nového kapitálu. A podařilo se. Z dat Ministerstva financí vyplývá, že podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, klesl během prvního čtvrtletí na 40,1 %.
obrazek-k-novince

Věřitelé Zootu dostanou zpět jen 10 %, Čupr vyprodal dluhopisy na Rohlík.cz

Nezajištění věřitelé e-shopu s oblečením Zoot dostanou zpátky jen desetinu svých pohledávek. Šéf Rohlik.cz Tomáš Čupr vyprodal dluhopisy za 777 milionů korun a nově je lze obchodovat na burze.
obrazek-k-novince

Čína plánuje zákaz těžby bitcoinů a dalších kryptoměn, český státní dluh stoupl

Čína plánuje zákaz těžby bitcoinů a dalších kryptoměn. Čínská národní rozvojová a reformní komise (NDRC) zveřejnila návrh seznamu průmyslových aktivit, které plánuje zrušit. Státní dluh České republiky v letošním 1. čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy na 1,732 bilionu korun.
obrazek-k-novince

Vítkova CPI prodala dluhopisy za 14 miliard a Saudi Aramco má objednávky za biliony

Realitní impérium CPI miliardáře Radovana Vítka prodalo investorům bondy za 550 milionů eur (14 miliard korun). Hodnota objednávek prvních zahraničních dluhopisů největší ropné firmy na světě, saúdskoarabské Saudi Aramco, překonala 100 miliard dolarů (2,3 bilionu korun).
obrazek-k-novince

PPF prodala dluhopisy za 14 miliard a Česko má třetí Dluhopisy Republiky

Třetí emise státních Dluhopisů Republiky přináší novinku: šestiletý protiinflační dluhopis garantující každý rok hrubý výnos 0,5 % nad inflací. Skupina PPF prodala na konci března dluhopisy za 550 milionů eur, tedy bezmála 14 miliard korun.
obrazek-k-novince

Zájem o státní dluhopisy pro občany v březnu výrazně klesl

První emise Dluhopisů Republiky skončila v lednu velkým úspěchem. Navzdory dlouhé splatnosti a faktu, že jejich výnos sotva pokryje inflaci, Ministerstvo financí (MF) evidovalo objednávky za více než 3 miliardy korun. Druhá emise už ale takové terno nebyla – zájem občanů klesl o dvě třetiny, a to nás ještě v červnu čeká třetí emise.
obrazek-k-novince

Tomáš Čupr navýší svůj podíl v Rohlíku. Kolik se prodalo Dluhopisů Republiky?

Otec Slevomatu a Rohlíku Tomáš Čupr věří v budoucnost e-commerce a chce navýšit svůj podíl v největším českém e-shopu s potravinami. S pomocí dluhopisů plánuje ze svých 55 procent udělat 70. Ministryni financí Schillerovou zase potěšil zájem občanů o státní dluhopisy. Dluhopisů Republiky se prodalo za více než 3 miliardy korun.
dolarovi milionari

Orange vydal dluhopisy za miliardy, české bondy jsou opět v kurzu

Francouzský telekomunikační gigant Orange vydal dluhopisy se splatností od tří do třinácti let a s výnosy od 0,5 do 3,25 procenta. Celkový objem emise byl v ekvivalentu čtyř miliard eur a zájem o ni byl podobný jako o české státní dluhopisy, které se zase vrací do kurzu.
dolarovi milionari

Čeští dolaroví milionáři investují do korporátních dluhopisů, ukázal výzkum

V Česku je podle nejnovějších odhadů 28 tisíc dolarových milionářů. Dozvědět se, co dělají a kam investují, není vůbec jednoduché, protože si své soukromí střeží. Už po osmé se o to ale pokusil výzkum J&T Banky prezentovaný ve studii Wealth Report 2018.
logo DEK

Vítkova CPI si půjčila v Londýně a zelené dluhopisy pokořily 100 miliard dolarů

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka prodala v Londýně eurové dluhopisy za 600 milionů eur a naznačila, že opouští český dluhopisový trh a do budoucna se chce obracet hlavně na velké mezinárodní investory od Londýna přes Curych až po Tokio. Celosvětový objem zelených dluhopisů emitovaných v roce 2018 v říjnu překročil hranici 100 miliard dolarů.
logo DEK

Kutnarův DEK prodal dluhopisy za miliardu, Sovinvest odpouští AÚV

Stavebniny DEK jsou další českou firmou, která na kapitálovém trhu úspěšně upsala své dluhopisy. Emisí v celkovém objemu více než jedné miliardy korun potvrdila vzůstající oblibu dluhopisů i u společností, které dosáhnou na zajímavé úvěry v bankách. „Úvěrové financování tímto krokem neopouštíme, ale doplňujeme," řekl finanční ředitel společnosti Jan Bolek.