Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-novince

Řecku prospěla ozdravná kúra a Křetínský vydává další dluhopisy

Energetický a průmyslový holding pátého nejbohatšího Čecha Daniela Křetínského si jde pro peníze "na další rozvoj" znovu k lidem. Řecko se po deseti letech od krize vrací do kondice. Jeho dluhopisy už nesou méně než jedno procento a brzy je zase bude moci nakupovat Evropská centrální banka.
obrazek-k-novince

Heureka Group vydala pětileté dluhopisy za 2,5 miliardy korun

Internetový srovnávač cen Heureka.cz nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, Daniela Křetínského a Jakuba Havrlanta vydává dluhopisy na expanzi. Investorům nabízí 5,25 procent.
obrazek-k-novince

Vánoční akce: NOBO Holding, Respilon i Apartmány dávají tisícové slevy

I Letos si mnozí emitenti připravili pro své investory hezké vánoční dárky. Vedle sušeného ovoce od KR REAL, které nyní k dluhopisům přibaluje Nobo Holding, v jehož hale KR REAL vyrábí kelímky, jde i o slevy v řádech tisíců korun.
obrazek-k-novince

ČEZ má nejlevnější dluhopisy v regionu a Respilon nabízí vánoční akci

ČEZ vydal dluhopisy v objemu 750 milionů eur. Úrok 0,875 % z nich dělá letos nejlevnější dluhopisy jakéhokoli emitenta ze střední a jihovýchodní Evropy. S výší úroku si lámal hlavu také výrobce nanovlákenných produktů Respilon, který jeho zvýšením nabídl investorům atraktivní vánoční akci.
obrazek-k-novince

Crescon začíná stavět, apartmánový boom v Krkonoších pokračuje

Stavební boom v krkonošských skiareálech pokračuje. Synonymem pro výstavbu apartmánových domů a nových hotelů se v posledních letech stala Pec pod Sněžkou a Horní Mísečky, kde na přelomu roku přibylo přes sto apartmánů. Ty zde začaly růst už v roce 2002 a poptávku po nich posílily investice špindlerovského skiareálu. Téměř všechny apartmány byly rozebrané ještě před jejich dokončením.
obrazek-k-novince

Sazka Group a Moneta Money Bank vydaly (podřízené) dluhopisy za miliardy

Dvě velké české společnosti se silným finančním zázemím se v minulých týdnech pustily do emisí dluhopisů celkem za 7 miliard korun. Na příkladu Sazka Group třetího nejbohatšího Čecha Karla Komárka lze skvěle ilustrovat, že i velké a ziskové společnosti nabízejí na svých dluhopisech vysoký úrok. "Moneťácké" dluhopisy zase ukazují, jak se do celkového výnosu promítá "podřízenost" cenných papírů.
obrazek-k-novince

Porsche jede na zelenou! Vydalo ekologické dluhopisy za miliardu eur

Výrobce luxusních sportovních aut Porsche AG z německého koncernu Volkswagen vydal zelené dluhopisy v celkovém objemu jedné miliardy eur (25,8 miliardy korun). Jedná se o dosud největší emisi stuttgartské automobilky a o vůbec první zelenou emisi jakéhokoli výrobce aut.
obrazek-k-novince

Ministerstvo financí prodalo další dluhopisy se záporným výnosem

Mysleli jste si, že investoři nakupují dluhopisy, aby za své peníze získali nějaký, procentuálně vyjádřený, výnos? Něco navíc? Ne vždy je tomu tak. V případě českých státních dluhopisů se už v minulosti, v souvislosti s měnovými intervencemi České národní banky, objevili spekulanti, kteří je nakupovali dokonce se záporným výnosem. A nyní je to tu znovu.
obrazek-k-novince

Dejte si pozor na internetové nabídky a užívejte si investiční hit roku

Česká národní banka vydala upozornění, že na internetu se objevuje spousta nabídek na poskytnutí zprostředkování spotřebitelských úvěrů osobami, které k tomu nemají žádné oprávnění. Kdo začátkem letošního roku zariskoval a nakoupil řecké dluhopisy nebo akcie, rozhodně neprohloupil. Řecké dluhopisy letos svým majitelům zatím vynesly více než 20 %, což je zdaleka nejvíc v celé eurozóně.
obrazek-k-novince

Fair Credit dostal rekordní pokutu, Mokrý vloží miliardu z dluhopisů do elektráren

Česká národní banka letos udělila zatím nejvyšší pokutu. Desetimilionová sankce míří na adresu úvěrové společnosti Fair Credit International byznysmena Martina Nejedlého. Skupina Geen Holding pokračuje v energetických projektech v Chorvatsku a Gruzii. Podniku byznysmena Aleše Mokrého tam s výstavbou elektráren pomohou i drobní investoři nákupem dluhopisů.
obrazek-k-novince

Warren Buffett naletěl podvodníkům s fotovoltaikou, RegioJet vydal dluhopisy

Škodu ve výši až 800 milionů amerických dolarů napáchala americká společnost DC Solar. Do rozsáhlého podvodu investoval i americký fond Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta. Soukromý dopravce RegioJet prodal emisi svých pětiletých zajištěných dluhopisů v celkové hodnotě 921 milionů korun.
obrazek-k-novince

Bonus k nákupu dluhopisů a další zahraniční emise Vítkovy skupiny CPI

Bejbynet podpořil svou emisi speciálním bonusem. K objednávce dvou a více dluhopisů získá investor za každý dluhopis voucher na nákup hraček v hodnotě 1 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 investorů. Skupina CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka si šla opět na světové finanční trhy pro peníze. Ve čtvrtek vydala sedmileté dluhopisy v hongkongských dolarech v objemu 283 milionů.
obrazek-k-novince

Jiří Mesároš v podcastu Na vlně podnikání: Firmy pochopily, že nemusí škemrat u bank

Pozvání do populárního byznys podcastu Na vlně podnikání přijal jednatel společnosti Centrum Dluhopisů Jiří Mesároš. S moderátorem Danem Tržilem si povídali nejen o dluhopisech a investicích obecně, ale i o začátcích budování portálu Dluhopisy.cz.
obrazek-k-novince

Český výrobce zdravé výživy dobývá svět, expanzi mu umožnily dluhopisy

Zdravá výživa zažívá nevídaný boom. Snaha stravovat se zdravě bez přidávaných chemických látek, jako jsou stabilizátory, emulgátory, konzervanty a barviva, sílí na všech kontinentech. Tohoto trendu využila i moravská firma Mesaverde. Z Domažlic u Přerova se jí podařilo úspěšně expandovat na zahraniční trhy včetně čínského.
obrazek-k-novince

Spořit si na stáří se loni nevyplatilo, vyplývá z údajů penzijních společností

Žádný z tuzemských penzijních fondů loni nepřekonal inflaci. Úspory na stáří se Čechům reálně znehodnotily. Vyplývá to z údajů penzijních společností. Podle Pavla Racochy z Penzijního fondu Komerční banky bylo loni investování nejnáročnější za posledních 10 let.
obrazek-k-novince

Varování - Plošiny Weber s.r.o.!

Na internetu se objevila emise dluhopisů společnosti Plošiny Weber s.r.o., která je spojována s naším inzertním portálem. Dluhopisy.cz však spojení odmítají a od emise se distancují.

obrazek-k-novince

Podíl českých dluhopisů u zahraničních investorů klesl. Tesla získala 2,7 miliardy

Tesla nedávno ohlásila záměr získat 2,7 miliardy USD nového kapitálu. A podařilo se. Z dat Ministerstva financí vyplývá, že podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, klesl během prvního čtvrtletí na 40,1 %.
obrazek-k-novince

Věřitelé Zootu dostanou zpět jen 10 %, Čupr vyprodal dluhopisy na Rohlík.cz

Nezajištění věřitelé e-shopu s oblečením Zoot dostanou zpátky jen desetinu svých pohledávek. Šéf Rohlik.cz Tomáš Čupr vyprodal dluhopisy za 777 milionů korun a nově je lze obchodovat na burze.
obrazek-k-novince

Čína plánuje zákaz těžby bitcoinů a dalších kryptoměn, český státní dluh stoupl

Čína plánuje zákaz těžby bitcoinů a dalších kryptoměn. Čínská národní rozvojová a reformní komise (NDRC) zveřejnila návrh seznamu průmyslových aktivit, které plánuje zrušit. Státní dluh České republiky v letošním 1. čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy na 1,732 bilionu korun.
obrazek-k-novince

Vítkova CPI prodala dluhopisy za 14 miliard a Saudi Aramco má objednávky za biliony

Realitní impérium CPI miliardáře Radovana Vítka prodalo investorům bondy za 550 milionů eur (14 miliard korun). Hodnota objednávek prvních zahraničních dluhopisů největší ropné firmy na světě, saúdskoarabské Saudi Aramco, překonala 100 miliard dolarů (2,3 bilionu korun).