Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-clanku

Deloitte Bond Index: České firmy v roce 2023 vydaly dluhopisy za 37 miliard – meziročně o 75 % víc

České firmy loni vydaly dluhopisy za 37,4 miliardy korun, což je o 75 procent víc než v roce 2022. Průměrná emise korporátních dluhopisů měla objem 277 milionů korun a splatnost 3,6 roku. Koukněte na závěry analýzy Bond Index poradenské společnosti Deloitte.

obrazek-k-clanku

Konec vysokých výnosů. Banky snižují úroky na spořicích účtech, přidají se i emitenti dluhopisů

Dobrá zpráva pro zájemce o hypotéku, ale hodně špatná pro střadatele. Česká národní banka překvapivě razantně snížila úrokové sazby – o půl bodu na 6,25 procenta. Co to udělá s vaším spořením?

obrazek-k-clanku

Nejbohatší Češi si oblíbili korporátní dluhopisy

Z nejnovějšího průzkumu Wealth Report od J&T Banky vyplynulo, od jakých aktiv dávají čeští dolaroví milionáři v poslední době ruce pryč a na která se naopak zaměřují. Největším skokanem v atraktivitě jsou podle průzkumu korporátní dluhopisy

obrazek-k-clanku

Investiční knihy, které vám doopravdy vydělají peníze

Knih, které vám poradí, jak vydělat peníze, jsou tisíce. Ale těch, které vám je rovnou vydělají, už je opravdu jen velmi málo. Kde je najdete?

obrazek-k-clanku

Banky přestávají půjčovat lidem i firmám, peníze raději ukládají do ČNB

Banky omezují nákladné úvěry a soustředí se na levné úložky u ČNB. Můžeme jim ještě říkat „banky“?

obrazek-k-clanku

Skupina JNCG vydává dluhopisy na rozšíření realitního portfolia

Finanční skupina JNCG oznámila spolupráci s inzertním portálem Dluhopisy.cz. Nově zde bude nabízet své dluhopisy, které využije k rozšíření svého nemovitostního portfolia určeného k dlouhodobému pronájmu.

obrazek-k-clanku

Miliardář Karel Komárek vydává dluhopisy za 30 miliard

Loterijní společnost Allwyn (dříve Sazka Group), kterou ovládá Karel Komárek, plánuje vydat dluhopisy v hodnotě až 1,3 miliardy eur, tedy přes 30 miliard korun.

obrazek-k-clanku

Díky korporátním dluhopisům míří k věřitelům zkrachovalé Sberbanky téměř tři čtvrtě miliardy

Insolvenční správkyně Sberbank CZ prodala všechny korporátní dluhopisy náležející do majetkové podstaty banky. Za dluhopisy v nominální hodnotě 730 milionů korun se jí podařilo získat solidních 718,4 milionu, které pomohou k vypořádání pohledávek věřitelů.

obrazek-k-clanku

Na investování do akcií ještě nenastal ten pravý čas, říká stratég z Morgan Stanley

Na investování do akcií prý ještě zdaleka nenastal pravý čas. Alespoň podle Michaela Wilsona z banky Morgan Stanley, jenž byl podle loňského průzkumu nejúspěšnějším institucionálním investorem v předpovídání propadu akcií. Přečtěte si proč...
obrazek-k-clanku

Využijte vysoké inflace ve svůj prospěch a zafixujte si dnešní výnosy

Inflace už přes půl roku požírá naše úspory nejvyšším tempem od roku 1993. V lednu dosáhla 17,5 %, ale podle odhadů by měla brzy začít klesat. Je tedy nejvyšší čas využít současné situace a za pár let z dnešní vysoké inflace těžit. Ukážeme vám, jak.
obrazek-k-clanku

Zkreslená data o inflaci připraví majitele protinflačních dluhopisů o vyšší úroky

Jak ušetřit stovky milionů ze státního rozpočtu? Stačí „jinak“ spočítat inflaci. Přečtěte si, jak Český statistický úřad na papíře stáhl inflaci o 3 procenta a naštval majitele státních protiinflačních dluhopisů.
obrazek-k-clanku

Nejvyšší výnos! Alemar Food Group nabízí 12,15 % ročně na posledních 25 kusů

Alemar Food Group potřebuje v co nejkratším čase vybrat co nejvíc peněz. Přichází proto se super akcí, která zvýší výnos vaší investice na 12,15 % ročně! Jak ji využít?
obrazek-k-clanku

Investoři se zbavují akcií a kryptoměn. Utíkají k dluhopisům

Inflace, která už prosakuje do všech koutů ekonomiky, odrazuje investory od rizikovějších aktiv. Ti tak ořezávají svá akciová a kryptoměnová portfolia a utíkají k dluhopisům. Příliv peněz drobných investorů do dluhopisových fondů je nejsilnější za posledních třicet let.
obrazek-k-clanku

Kovanda: Inflace může být až 16 procent!

Česká národní banka dnes dle očekávání ekonomů zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5 procent. Tak vysoko byla naposledy v roce 2001.
obrazek-k-clanku

Zákazy a FED ničí bitcoin, kryptoměny a americké akcie dál padají

Bitcoin dnes poprvé klesl pod 34 tisíc dolarů, na vůbec nejnižší hodnoty od loňského července. A nedaří se ani akciím, hlavně těm technologickým.
obrazek-k-clanku

Konec Dluhopisů Republiky! Ministerstvo už nebude vydávat dluhopisy pro občany

Ministerstvo financí pozastavilo vydávání státních dluhopisů pro občany, tzv. Dluhopisy Republiky. Zatím poslední 13. emise dluhopisů skončila 23. prosince a lidé si objednali rekordní objem dluhopisů za 41,1 miliardy korun.
obrazek-k-clanku

Tři důkazy, že se akciový trh nachází v obrovské bublině

„Akcie jsou v bublině,“ slýcháme kolem sebe čím dál častěji už několik let, a začalo to už dávno před pandemií covidu, která akciový trh, především v USA, proměnila v autíčko na vysílačku. Jak je to doopravdy?
obrazek-k-clanku

Ministerstvo financí začalo prodávat nové Dluhopisy republiky

Už potřinácté začalo Ministerstvo financí nabízet státní dluhopisy i běžným občanům. Naposledy si Češi objednali tzv. Dluhopisy republiky za 5,6 miliard korun, což je nejlepší výsledek v historii, a velký zájem je i letos. Objednávky ministerstvo přijímá až do 23. prosince.
obrazek-k-clanku

Češi mají na účtech tři biliony. Kvůli vysoké inflaci a nízkým úrokům ale chudnou

České domácnosti aktuálně disponují úsporami v řádech bilionů korun. Většinu z nich ale nechávají ležet ladem na běžných účtech, kde peníze kvůli nízkým úrokům a vysoké (a neustále rostoucí) inflaci reálně ztrácí na hodnotě. Hodně! Co s tím můžete dělat a do jakých produktů investovat?
obrazek-k-novince

Zelené dluhopisy už jsou v Česku! Prvním emitentem je Raiffeisenbank

Raiffeisenbank vydala první zelené dluhopisy na českém trhu. S objemem 81 milionů eur jde o doposud největší emisi zelených dluhopisů vydanou finanční institucí v regionu střední a východní Evropy.