Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-novince

Prašivé dluhopisy za 20 miliard eur a emise "zmizelého" čínského miliardáře

Evropské firmy s neinvestičním ratingem plánují na začátku roku 2021 získat z dluhopisů a půjček zhruba 20 miliard eur na financování akvizic. A Alibaba Group Holding "zmizelého" čínského miliardáře Jacka Ma chce příští týden získat až 8 miliard dolarů prodejem dolarových dluhopisů. 

obrazek-k-novince

Německo kvůli pandemii vydá dluhopisy za rekordních 11 bilionů korun

V roce 2021 prodá Německo federální dluhopisy v největším objemu ve své historii. Chce podpořit ekonomiku v dalším roce koronavirové krize.
obrazek-k-novince

Ministerstvo financí prodalo státní dluhopisy za 9,3 miliardy

Zájem investorů o dluhopisy trvá. Ministerstvo financí ve středu prodalo ve třech aukcích státní dluhopisy za 9,3 miliardy korun. Největší zájem byl o dluhopisy s desetiletou splatností a průměrným výnosem 1,09 procenta, kterého resort prodal za 4,5 miliardy korun. 

obrazek-k-novince

Kam investovat v době pandemické? Tyhle společnosti by vás nenapadly

Pandemie nemoci covid-19, která už přes půl roku sužuje lidstvo i ekonomiku po celém světě, změnila mnohé. V současné době už neexistuje obor, který by – ať už pozitivně, či negativně – neovlivnila. A s jejími vedlejšími účinky musejí počítat i investoři.

obrazek-k-novince

Dluhopisy táhnou, trhy sází na vítězství demokratického kandidáta Bidena

Na trzích panuje dobrá nálada. Vítězství Joea Bidena už v USA považují za samozřejmost, stejně jako před čtyřmi lety triumf Hillary, a akcie i dluhopisové fondy na to reagují. 
obrazek-k-novince

Arca je v prodlení se splácením a prosí majitele směnek o trpělivost

"Dejte nám, prosím, důvěru a čas na restart,“ píše Rastislav Velič, většinový majitel Arca Capital, v dopise investorům do tříměsíčních směnek. Jedna z největších česko-slovenských investičních skupin se v souvislosti s koronakrizí dostala do potíží a nevyplatí v plné míře všechny své závazky v hodnotě stovek milionů eur.
obrazek-k-novince

Aerolinky se vrací na trhy, Ryanair prodal dluhopisy za 23 miliard

Irský nízkonákladový letecký dopravce Ryanair prodal dluhopisy za 850 milionů eur (cca 23 miliard korun) na refinancování starší emise a financování provozních nákladů. Poptávka investorů, jimž dluhopisy vynesou 3 % ročně, převýšila nabídku více než pětinásobně. Hlad po dluhopisech ze stabilního leteckého byznysu je obrovský.
obrazek-k-novince

Vítkova CPI prodala v Maďarsku zelené dluhopisy za 2 miliardy

Realitní skupina CPI českého miliardáře Radovana Vítka je opět něčím unikátní. Nejenže na maďarský kapitálový trh umístila vůbec první zelené korporátní dluhopisy, ale spolu s Mercedesem je jediným soukromým subjektem, který zelené dluhopisy vydal ve třech a více měnách. Tentokrát ve forintech. Za 30 miliard.
obrazek-k-novince

Fed bude nakupovat korporátní dluhopisy jednotlivě

Oznámení americké "centrální banky" o změně přístupu k nakupování jednotlivých korporátních dluhopisů vyvolalo na trzích vlnu optimismu a vyhnalo ceny amerických akcí na denní maxima.
obrazek-k-novince

Řešení evropské krize? ECB nakoupí dluhopisy za 1,1 bilionu eur

Pandemie nemoci covid-19 už je posledních několik týdnů otázkou spíše ekonomickou než zdravotnickou. Zmírnit její dopady z této stránky se pomocí svých orgánů snaží také Evropská unie, byť zatím nepříliš efektivně.
obrazek-k-novince

Evropská centrální banka zrušila limit 750 miliard eur pro nákup dluhopisů

Evropská centrální banka (ECB) zrušila limit 750 miliard eur (20,6 bilionu korun) pro nákup dluhopisů jednotlivých zemí eurozóny. Dočasně také padá omezení o nákupech jen do výše 33 procent celkového objemu dluhu každé členské země. Zakladatel největšího hedgeového fondu na světě Ray Dalio ale tvrdí, že vládní dluhopisy budou v současné době dál držet jen šílenci.
obrazek-k-novince

FED i ECB nakoupí korporátní dluhopisy, aby zmírnily dopady koronaviru

Epicentrum koronavirové pandemie se po Evropě pomalu přesouvá přes oceán do New Yorku. Podle Reuters nás čeká hluboká ekonomická recese srovnatelná s globální finanční krizí z roku 2008. ECB v Evropě i FED ve Spojených státech už proto přišly s plány na její odvrácení. Nedílnou součástí je výkup státních i korporátních dluhopisů za biliony korun.
obrazek-k-novince

Řecku prospěla ozdravná kúra a Křetínský vydává další dluhopisy

Energetický a průmyslový holding pátého nejbohatšího Čecha Daniela Křetínského si jde pro peníze "na další rozvoj" znovu k lidem. Řecko se po deseti letech od krize vrací do kondice. Jeho dluhopisy už nesou méně než jedno procento a brzy je zase bude moci nakupovat Evropská centrální banka.
obrazek-k-novince

Heureka Group vydala pětileté dluhopisy za 2,5 miliardy korun

Internetový srovnávač cen Heureka.cz nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, Daniela Křetínského a Jakuba Havrlanta vydává dluhopisy na expanzi. Investorům nabízí 5,25 procent.
obrazek-k-novince

Vánoční akce: NOBO Holding, Respilon i Apartmány dávají tisícové slevy

I Letos si mnozí emitenti připravili pro své investory hezké vánoční dárky. Vedle sušeného ovoce od KR REAL, které nyní k dluhopisům přibaluje Nobo Holding, v jehož hale KR REAL vyrábí kelímky, jde i o slevy v řádech tisíců korun.
obrazek-k-novince

ČEZ má nejlevnější dluhopisy v regionu a Respilon nabízí vánoční akci

ČEZ vydal dluhopisy v objemu 750 milionů eur. Úrok 0,875 % z nich dělá letos nejlevnější dluhopisy jakéhokoli emitenta ze střední a jihovýchodní Evropy. S výší úroku si lámal hlavu také výrobce nanovlákenných produktů Respilon, který jeho zvýšením nabídl investorům atraktivní vánoční akci.
obrazek-k-novince

Crescon začíná stavět, apartmánový boom v Krkonoších pokračuje

Stavební boom v krkonošských skiareálech pokračuje. Synonymem pro výstavbu apartmánových domů a nových hotelů se v posledních letech stala Pec pod Sněžkou a Horní Mísečky, kde na přelomu roku přibylo přes sto apartmánů. Ty zde začaly růst už v roce 2002 a poptávku po nich posílily investice špindlerovského skiareálu. Téměř všechny apartmány byly rozebrané ještě před jejich dokončením.
obrazek-k-novince

Sazka Group a Moneta Money Bank vydaly (podřízené) dluhopisy za miliardy

Dvě velké české společnosti se silným finančním zázemím se v minulých týdnech pustily do emisí dluhopisů celkem za 7 miliard korun. Na příkladu Sazka Group třetího nejbohatšího Čecha Karla Komárka lze skvěle ilustrovat, že i velké a ziskové společnosti nabízejí na svých dluhopisech vysoký úrok. "Moneťácké" dluhopisy zase ukazují, jak se do celkového výnosu promítá "podřízenost" cenných papírů.
obrazek-k-novince

Porsche jede na zelenou! Vydalo ekologické dluhopisy za miliardu eur

Výrobce luxusních sportovních aut Porsche AG z německého koncernu Volkswagen vydal zelené dluhopisy v celkovém objemu jedné miliardy eur (25,8 miliardy korun). Jedná se o dosud největší emisi stuttgartské automobilky a o vůbec první zelenou emisi jakéhokoli výrobce aut.
obrazek-k-novince

Ministerstvo financí prodalo další dluhopisy se záporným výnosem

Mysleli jste si, že investoři nakupují dluhopisy, aby za své peníze získali nějaký, procentuálně vyjádřený, výnos? Něco navíc? Ne vždy je tomu tak. V případě českých státních dluhopisů se už v minulosti, v souvislosti s měnovými intervencemi České národní banky, objevili spekulanti, kteří je nakupovali dokonce se záporným výnosem. A nyní je to tu znovu.