Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-novince

Varování - Plošiny Weber s.r.o.!

Na internetu se objevila emise dluhopisů společnosti Plošiny Weber s.r.o., která je spojována s naším inzertním portálem. Dluhopisy.cz však spojení odmítají a od emise se distancují.

obrazek-k-novince

Podíl českých dluhopisů u zahraničních investorů klesl. Tesla získala 2,7 miliardy

Tesla nedávno ohlásila záměr získat 2,7 miliardy USD nového kapitálu. A podařilo se. Z dat Ministerstva financí vyplývá, že podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, klesl během prvního čtvrtletí na 40,1 %.
obrazek-k-novince

Věřitelé Zootu dostanou zpět jen 10 %, Čupr vyprodal dluhopisy na Rohlík.cz

Nezajištění věřitelé e-shopu s oblečením Zoot dostanou zpátky jen desetinu svých pohledávek. Šéf Rohlik.cz Tomáš Čupr vyprodal dluhopisy za 777 milionů korun a nově je lze obchodovat na burze.
obrazek-k-novince

Čína plánuje zákaz těžby bitcoinů a dalších kryptoměn, český státní dluh stoupl

Čína plánuje zákaz těžby bitcoinů a dalších kryptoměn. Čínská národní rozvojová a reformní komise (NDRC) zveřejnila návrh seznamu průmyslových aktivit, které plánuje zrušit. Státní dluh České republiky v letošním 1. čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy na 1,732 bilionu korun.
obrazek-k-novince

Vítkova CPI prodala dluhopisy za 14 miliard a Saudi Aramco má objednávky za biliony

Realitní impérium CPI miliardáře Radovana Vítka prodalo investorům bondy za 550 milionů eur (14 miliard korun). Hodnota objednávek prvních zahraničních dluhopisů největší ropné firmy na světě, saúdskoarabské Saudi Aramco, překonala 100 miliard dolarů (2,3 bilionu korun).
obrazek-k-novince

PPF prodala dluhopisy za 14 miliard a Česko má třetí Dluhopisy Republiky

Třetí emise státních Dluhopisů Republiky přináší novinku: šestiletý protiinflační dluhopis garantující každý rok hrubý výnos 0,5 % nad inflací. Skupina PPF prodala na konci března dluhopisy za 550 milionů eur, tedy bezmála 14 miliard korun.
obrazek-k-novince

Zájem o státní dluhopisy pro občany v březnu výrazně klesl

První emise Dluhopisů Republiky skončila v lednu velkým úspěchem. Navzdory dlouhé splatnosti a faktu, že jejich výnos sotva pokryje inflaci, Ministerstvo financí (MF) evidovalo objednávky za více než 3 miliardy korun. Druhá emise už ale takové terno nebyla – zájem občanů klesl o dvě třetiny, a to nás ještě v červnu čeká třetí emise.
obrazek-k-novince

Tomáš Čupr navýší svůj podíl v Rohlíku. Kolik se prodalo Dluhopisů Republiky?

Otec Slevomatu a Rohlíku Tomáš Čupr věří v budoucnost e-commerce a chce navýšit svůj podíl v největším českém e-shopu s potravinami. S pomocí dluhopisů plánuje ze svých 55 procent udělat 70. Ministryni financí Schillerovou zase potěšil zájem občanů o státní dluhopisy. Dluhopisů Republiky se prodalo za více než 3 miliardy korun.
dolarovi milionari

Orange vydal dluhopisy za miliardy, české bondy jsou opět v kurzu

Francouzský telekomunikační gigant Orange vydal dluhopisy se splatností od tří do třinácti let a s výnosy od 0,5 do 3,25 procenta. Celkový objem emise byl v ekvivalentu čtyř miliard eur a zájem o ni byl podobný jako o české státní dluhopisy, které se zase vrací do kurzu.
dolarovi milionari

Čeští dolaroví milionáři investují do korporátních dluhopisů, ukázal výzkum

V Česku je podle nejnovějších odhadů 28 tisíc dolarových milionářů. Dozvědět se, co dělají a kam investují, není vůbec jednoduché, protože si své soukromí střeží. Už po osmé se o to ale pokusil výzkum J&T Banky prezentovaný ve studii Wealth Report 2018.
logo DEK

Vítkova CPI si půjčila v Londýně a zelené dluhopisy pokořily 100 miliard dolarů

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka prodala v Londýně eurové dluhopisy za 600 milionů eur a naznačila, že opouští český dluhopisový trh a do budoucna se chce obracet hlavně na velké mezinárodní investory od Londýna přes Curych až po Tokio. Celosvětový objem zelených dluhopisů emitovaných v roce 2018 v říjnu překročil hranici 100 miliard dolarů.
logo DEK

Kutnarův DEK prodal dluhopisy za miliardu, Sovinvest odpouští AÚV

Stavebniny DEK jsou další českou firmou, která na kapitálovém trhu úspěšně upsala své dluhopisy. Emisí v celkovém objemu více než jedné miliardy korun potvrdila vzůstající oblibu dluhopisů i u společností, které dosáhnou na zajímavé úvěry v bankách. „Úvěrové financování tímto krokem neopouštíme, ale doplňujeme," řekl finanční ředitel společnosti Jan Bolek.
logo Českých drah

České dráhy splatily dluhopisy, Křetínský si půjčuje 3 miliardy

EPH Daniela Křetínského si půjčuje další 3 miliardy na refinancování stávajícího dluhu, který podle českého miliardáře patří mezi energetickými skupinami k nejnižším v Evropě. České dráhy dokázaly díky výhodné emisi dluhopisů část svého dluhu umořit a prý v tom budou pokračovat i do budoucna. Turci se zase odhodlali k první emisi panda bondů (dluhopisů emitovaných v čínské měně) ve své historii. Nevěří západním trhům.

CEFC Shanghai nesplatila dluhopisy, RealityPozitivně nabízejí bonus

RealityPozitivně nabízejí bonus. Do konce května získáte při nákupu tří a více dluhopisů slevu tisíc korun na každý kus. CEFC Shanghai nesplatila v termínu své dluhopisy a ve zveřejněném prohlášení navrhuje, že tak učiní s půlročním odkladem. Letos už je tak devátou čínskou firmou, která kvůli vládním zásahům v zemi nesplatila své dluhopisy.
obrazek-k-novince

Vodafone vydá dluhopisy na nákup UPC, Penny prodává chleba ze cvrčků

Na telekomunikačním trhu se schyluje k největšímu obchodu za posledních pět let. Vodafone se dohodl s Liberty Global na odkupu jejích aktivit v Česku, Německu, Maďarsku a Rumunsku a necelou polovinu zaplatí z chystaných dluhopisů. Celý obchod jej vyjde na bezmála půl bilionu. Penny Market začal jako vůbec první řetězec prodávat chleba ze cvrčků, aby připravil zákazníky na budoucnost.
obrazek-k-novince

Energo-Pro vydalo dluhopisy za 6 miliard, v Peru chystají zelené dluhopisy

Společnost Energo-Pro českého miliardáře Jaromíra Tesaře vydala dluhopisy v celkovém objemu 6,4 miliardy korun. Pro externí financování svých projektů si šla do londýského City už podruhé za poslední půlrok. Tamní starosta zase pomáhá s emisí zelených dluhopisů v peruánské Limě, kde mají zmírnit dopady klimatických změn na Amazonský prales, potažmo na celou planetu.
obrazek-k-novince

Křetínského EPIF upsala dluhopisy za 19 miliard, Vítkova CPI chystá další emisi

Daniel Křetínský a Radovan Vítek, miliardáři, kteří k rozvoji svého byznysu často využívají dluhopisové financování, jsou na kapitálovém trhu znovu aktivní. Zatímco Vítkova CPI se teprve chystá k rozšíření svého dluhopisového programu, Křetínského EPIF už úspěšně upsala svou první mezinárodní emisi eurobodnů v objemu 19 miliard korun.
obrazek-k-novince

Podíl zahraničních investorů do českých dluhopisů klesá a OPTI láká na bonus

Podíl zahraničních investorů do českých státních dluhopisů klesá. Ten byl loni a předloni na svém maximu s tím, jak spekulanti očekávali markantní posílení české koruny po ukončení kurzového závazku ČNB. Až do 15. dubna můžete na portále využít zajímavé akce společnosti SHIF18, která nyní ke každému dluhopisu OPTI přidává 1.250 korun jako bonus.
obrazek-k-novince

Photon Energy splatila dluhopisy z roku 2013, Ecopetrol tak učiní s předstihem

Mezinárodní solární skupina s českými kořeny Photon Energy tento týden splatila své pětileté dluhopisy na výstavbu fotovoltaické elektrárny v Austrálii z roku 2013. Ke stejnému kroku, jen s půlročním předstihem, se nyní schyluje také v Kolumbiji, kde tamní státem řízená ropná společnost Ecopetrol neví, co s hotovosí, kterou přinesl růst ceny ropy.
obrazek-k-novince

Belgie emituje zelené dluhopisy, Maďarsko chystá samurai bondy

Maďarsko se po splatnosti desetiletých samurai bondů z roku 2007 vrací na japonský trh další jüanovou emisí a Belgie se řadí po bok Polska a Francie mezi emitenty zelených dluhopisů. Těch se loni prodalo za více než 150 miliard dolarů (3 biliony korun) a letos by to mělo být ještě víc.