Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-clanku

Banky přestávají půjčovat lidem i firmám, peníze raději ukládají do ČNB

Banky omezují nákladné úvěry a soustředí se na levné úložky u ČNB. Můžeme jim ještě říkat „banky“?

obrazek-k-clanku

Skupina JNCG vydává dluhopisy na rozšíření realitního portfolia

Finanční skupina JNCG oznámila spolupráci s inzertním portálem Dluhopisy.cz. Nově zde bude nabízet své dluhopisy, které využije k rozšíření svého nemovitostního portfolia určeného k dlouhodobému pronájmu.

obrazek-k-clanku

Miliardář Karel Komárek vydává dluhopisy za 30 miliard

Loterijní společnost Allwyn (dříve Sazka Group), kterou ovládá Karel Komárek, plánuje vydat dluhopisy v hodnotě až 1,3 miliardy eur, tedy přes 30 miliard korun.

obrazek-k-clanku

Díky korporátním dluhopisům míří k věřitelům zkrachovalé Sberbanky téměř tři čtvrtě miliardy

Insolvenční správkyně Sberbank CZ prodala všechny korporátní dluhopisy náležející do majetkové podstaty banky. Za dluhopisy v nominální hodnotě 730 milionů korun se jí podařilo získat solidních 718,4 milionu, které pomohou k vypořádání pohledávek věřitelů.

obrazek-k-clanku

Na investování do akcií ještě nenastal ten pravý čas, říká stratég z Morgan Stanley

Na investování do akcií prý ještě zdaleka nenastal pravý čas. Alespoň podle Michaela Wilsona z banky Morgan Stanley, jenž byl podle loňského průzkumu nejúspěšnějším institucionálním investorem v předpovídání propadu akcií. Přečtěte si proč...

Využijte vysoké inflace ve svůj prospěch a zafixujte si dnešní výnosy

Inflace už přes půl roku požírá naše úspory nejvyšším tempem od roku 1993. V lednu dosáhla 17,5 %, ale podle odhadů by měla brzy začít klesat. Je tedy nejvyšší čas využít současné situace a za pár let z dnešní vysoké inflace těžit. Ukážeme vám, jak.
obrazek-k-clanku

Zkreslená data o inflaci připraví majitele protinflačních dluhopisů o vyšší úroky

Jak ušetřit stovky milionů ze státního rozpočtu? Stačí „jinak“ spočítat inflaci. Přečtěte si, jak Český statistický úřad na papíře stáhl inflaci o 3 procenta a naštval majitele státních protiinflačních dluhopisů.
obrazek-k-clanku

Nejvyšší výnos! Alemar Food Group nabízí 12,15 % ročně na posledních 25 kusů

Alemar Food Group potřebuje v co nejkratším čase vybrat co nejvíc peněz. Přichází proto se super akcí, která zvýší výnos vaší investice na 12,15 % ročně! Jak ji využít?
obrazek-k-clanku

Investoři se zbavují akcií a kryptoměn. Utíkají k dluhopisům

Inflace, která už prosakuje do všech koutů ekonomiky, odrazuje investory od rizikovějších aktiv. Ti tak ořezávají svá akciová a kryptoměnová portfolia a utíkají k dluhopisům. Příliv peněz drobných investorů do dluhopisových fondů je nejsilnější za posledních třicet let.
obrazek-k-clanku

Kovanda: Inflace může být až 16 procent!

Česká národní banka dnes dle očekávání ekonomů zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5 procent. Tak vysoko byla naposledy v roce 2001.
obrazek-k-clanku

Zákazy a FED ničí bitcoin, kryptoměny a americké akcie dál padají

Bitcoin dnes poprvé klesl pod 34 tisíc dolarů, na vůbec nejnižší hodnoty od loňského července. A nedaří se ani akciím, hlavně těm technologickým.
obrazek-k-clanku

Konec Dluhopisů Republiky! Ministerstvo už nebude vydávat dluhopisy pro občany

Ministerstvo financí pozastavilo vydávání státních dluhopisů pro občany, tzv. Dluhopisy Republiky. Zatím poslední 13. emise dluhopisů skončila 23. prosince a lidé si objednali rekordní objem dluhopisů za 41,1 miliardy korun.
obrazek-k-clanku

Tři důkazy, že se akciový trh nachází v obrovské bublině

„Akcie jsou v bublině,“ slýcháme kolem sebe čím dál častěji už několik let, a začalo to už dávno před pandemií covidu, která akciový trh, především v USA, proměnila v autíčko na vysílačku. Jak je to doopravdy?
obrazek-k-clanku

Ministerstvo financí začalo prodávat nové Dluhopisy republiky

Už potřinácté začalo Ministerstvo financí nabízet státní dluhopisy i běžným občanům. Naposledy si Češi objednali tzv. Dluhopisy republiky za 5,6 miliard korun, což je nejlepší výsledek v historii, a velký zájem je i letos. Objednávky ministerstvo přijímá až do 23. prosince.
obrazek-k-clanku

Češi mají na účtech tři biliony. Kvůli vysoké inflaci a nízkým úrokům ale chudnou

České domácnosti aktuálně disponují úsporami v řádech bilionů korun. Většinu z nich ale nechávají ležet ladem na běžných účtech, kde peníze kvůli nízkým úrokům a vysoké (a neustále rostoucí) inflaci reálně ztrácí na hodnotě. Hodně! Co s tím můžete dělat a do jakých produktů investovat?
obrazek-k-novince

Zelené dluhopisy už jsou v Česku! Prvním emitentem je Raiffeisenbank

Raiffeisenbank vydala první zelené dluhopisy na českém trhu. S objemem 81 milionů eur jde o doposud největší emisi zelených dluhopisů vydanou finanční institucí v regionu střední a východní Evropy.

obrazek-k-novince

Evropská komise chce pro země EU 20 bilionů z dluhopisů

Evropská komise chce v červnu pomocí dluhopisů začít získávat na podporu ekonomik zemí EU až 800 miliard eur do roku 2026. Splatit by je měla do roku 2058.

obrazek-k-novince

ČEZ zpětně odkoupí své dluhopisy až za 18 miliard korun

Česká energetická společnost ČEZ oznámila investorům, že v rámci snížení finančních nákladů a zadlužení zpětně odkoupí některé své dluhopisy. Celkem až za 18 miliard korun.

obrazek-k-novince

Evropská centrální banka v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo nákupů dluhopisů

Evropské akcie se před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) vyšplhaly na roční maximum. Euro během projevu prezidentky ECB Lagardeové vůči dolaru rostlo a výnosy dluhopisů v eurozóně klesly. Proč?
obrazek-k-novince

Česká zbrojovka kupuje americký Colt, zaplatí ho díky dluhopisům

Česká zbrojovka Group (CZG) kupuje 100 % ikonického amerického výrobce zbraní Colt Holding Company. K financování akvizice chce využít šestileté dluhopisy v objemu až pět miliard korun a pohyblivou úrokovou sazbou. Dluhopisy vydává i developerská skupina FINEP. Minimální investice je ale 3 miliony korun.