Upravit stránku

Novinky

obrazek-k-novince

Photon Energy splatila dluhopisy z roku 2013, Ecopetrol tak učiní s předstihem

Mezinárodní solární skupina s českými kořeny Photon Energy tento týden splatila své pětileté dluhopisy na výstavbu fotovoltaické elektrárny v Austrálii z roku 2013. Ke stejnému kroku, jen s půlročním předstihem, se nyní schyluje také v Kolumbiji, kde tamní státem řízená ropná společnost Ecopetrol neví, co s hotovosí, kterou přinesl růst ceny ropy.
obrazek-k-novince

Belgie emituje zelené dluhopisy, Maďarsko chystá samurai bondy

Maďarsko se po splatnosti desetiletých samurai bondů z roku 2007 vrací na japonský trh další jüanovou emisí a Belgie se řadí po bok Polska a Francie mezi emitenty zelených dluhopisů. Těch se loni prodalo za více než 150 miliard dolarů (3 biliony korun) a letos by to mělo být ještě víc.
obrazek-k-novince

Sazka Group upsala 5 miliard a Indonésie je první asijskou zemí se zelenými dluhopisy

Sazka Group, jeden z největších provozovatelů loterií a her v Evropě, upsala dluhopisy za 5 miliard korun. Z peněz od evropských investorů chce financovat další rozvoj. Indonésie se stala první asijskou zemí, která emitovala zelené dluhopisy, investiční nástroj na zmírnění dopadů klimatických změn na Zemi. Navíc jsou sukuk.
obrazek-k-novince

Ministerstvo financí plánuje dluhopisy pro občany a Řecko se vrací na finanční trhy

Ministerstvo financí České republiky přemýšlí o znovuzavedení dluhopisů pro své občany, kteří z minulých emisí drží ve státních cenných papírech ještě zhruba 21 miliard korun. Na finanční trhy se také vrací Řecko, jež už se vzpamatovává z krize, a o jeho státní dluhopisy je obrovský zájem. Sedmileté cenné papíry nyní prodalo za tři miliardy eur. S velkým úspěchem se setkala také dolarová emise státních dluhopisů Egypta.
obrazek-k-novince

TEPfactor prodal franšízu do Dubaje a KR REAL vyváží do Číny a Vietnamu

TEPfactor prodal první franšízu svého zábavního konceptu TEPfactor do města snů. Brány nového centra v Dubaji se otevřou na jaře tohoto roku a společnost už jedná s dalšími zájemci. Například z Německa, Itálie, Švýcarska či Španělska. Svou druhou emisi dluhopisů umístil na portál výrobce bezlepkových produktů z ovesných BIO vloček, které si získávají oblibu celého světa. Jeho dluhopisy s výnosem 9,3 % objednáte zde.
obrazek-k-novince

Dluhopisy SENSE čistí vzduch a IPS hlídá Karlovku i Ruzyni. Dvořák vyprodán!

Jaroslav Dvořák vyprodal celou 10milionovou emisi ke svému překvapení během pouhých šesti dnů a i s novými zaměstnanci se může pustit do těžby. Capital for you hlásí dalších pět rezervací a poslední volný dům v Liblicích, SENSE Vital Air shání peníze na jediné interiérové čističky vzduchu, které se vyrábí kompletně v Česku, a IPS koupilo podíl v jedné z největších administrativních budov v Ústí nad Labem.
vanocni-akce-dluhopisy.cz

VÁNOČNÍ AKCE: Zlaté cihly, procenta navíc, vouchery a jiné dárečky

Všichni emitenti si jsou dobře vědomi, že svého růstu a úspěchů dosáhli z velké části díky vám, a rozhodli se před Vánocemi trochu odvděčit. Někteří z nich (například Česká Whisky) již poslali své vánoční balíčky poštou na adresy všech svých investorů, jiní přidávají dárky až k dalšímu nákupu. O svátcích tak můžete vybírat třeba mezi zlatými cihličkami, adrenalinovými vouchery nebo vyšším zhodnocením... Šťastné a veselé.

KR REAL doprodán za víkend, Capital for you přijal zálohy a Štěpánek rozdává zlato

Minulý pátek večer jsme v novinkách informovali o navýšení objemu emise dluhopisů společnosti KR REAL a v pondělí odpoledne už na několik zájemců nezbyl ani jeden dluhopis. Důvod k radosti má také společnost Capital for you, která právě v Českém Brodě staví 12 řadovek, protože na 6 z nich už má podepsané rezervační smlouvy a zaplacené nevratné zálohy. Oxford chystá stoleté dluhopisy a Štepánek rozdává zlaté cihličky ke svým dluhopisům.

Kellnerova PPF chce 4 miliardy a KR REAL navyšuje objem emise

Kellnerova PPF v prosinci poprvé vydá dluhopisy za 4 miliardy korun. Peníze si půjčí na českém trhu, protože zde prý nejlépe rozumí potřebám lidí. KR REAL, jehož bezlepkové BIO výrobky se prodávají v deseti zemích Evropy a jehož emise dluhopisů byla vyprodána během dvanácti dnů, navyšuje objem o dalších 5 milionů korun. Chce si sám vyrábět kelímky na své produkty.

Pohádkové výnosy ECB, rychle vyprodané dluhopisy KR REAL a novinka MAGICRETE

Stručně. Evropská centrální banka příští rok získá bilionové výnosy z dluhopisů ze svého portfolia, nabídky na dluhopisy KR REAL převýšily poptávku a emise tak byla rychle vyprodaná, nyní se upisuje MAGICRETE. Komárkova težební firma MND vydala poprvé dluhopisy za 2,2 miliardy korun.

Netflix vydal dluhopisy, dluhopisy Dvořák jsou upsány a zájem o KR REAL je obrovský

Americká streamovací služba Netflix vydala dluhopisy za 1,6 miliardy dolarů na financování vlastní filmové a seriálové tvorby, příští rok chce vydat 80 filmů. Dluhopisy dřevovýroby Dvořák jsou kompletně upsány a o novou emisi české společnosti KR REAL, jejíž BIO výrobky se prodávají téměř po celé Evropě, je obrovský zájem. Indonésie emitovala další islámské státní dluhopisy.
akční dluhopisy říjen 2017

AKCE: MAURICE vrací daň, 2M dává tisícovku a KRC přidává procento

Přinášíme aktuální souhrn akcí na našem portále.

Emise dluhopisů společnosti Neuron online prodána za jediný den

Dluhopisy Neuron online 7,5%/2020 si investoři rozebrali v rekordním čase. Za jeden den bylo vyprodáno.

Rakousko vydalo stoleté dluhopisy, Zoot upsal celou emisi za měsíc

Rakousko je první zemí eurozóny, která nabídla stoleté dluhopisy ve veřejné aukci, a největší český e-shop s módou Zoot upsal 150milionovou emisi dluhopisů za měsíc.

Apple vydal první javorové dluhopisy, emitovala i Tesla a Amazon

Uplynulý týden byl bohatý na emise dluhopisů velkých, známých a hlavně velice oblíbených firem. Své první dluhopisy emitovala Tesla vizionáře Elona Muska, přidal se také Amazon druhého nejbohatšího muže planety Jeffa Bezose a Apple Tima Cooka, jenž firmu převzal po otci nakousnutého jablka Stevea Jobse. Co se českého dluhopisového trhu a portálu Dluhopisy.cz týká, nově je možné objednat dluhopisy úvěrovky Creditmall.

Equa emitovala zástavní listy a Argentina stoleté dluhopisy. Čína testuje důvěru

Zatímco Argentina s Řeckem se dlouhodobě pokoušejí o návrat na kapitálové trhy, Equa bank na něj v Česku vstoupila poprvé, když vydala hypoteční zástavní listy celkem za 600 milionů korun. Jeden stojí deset tisíc a vynese vám ročně 1,2%. Čína testuje důvěru investorů po snížení ratingu na A1.

Apple vydal zelené dluhopisy a Buffett nabádá k nákupu izraelských

Apple v návaznosti na odstoupení Spojených států od Pařížské klimatické dohody vydal miliardovou emisi zelených dluhopisů, kterými chce zmírnit dopady Trumpova rozhodnutí. Waren Buffett na své další soukromé akci opět vyzval k nákupu dluhopisů Izraele, protože se zde prý rodí ty největší mozky planety a investice do rozvoje jejich státu jim pomůže změnit svět k lepšímu.

Od května už nás najdete na nové adrese

Během května jsme se přestěhovali za hezčím, větším a klidnějším. Nově nás najdete na adrese Dolnokrčská 1966/54 v Praze 4 - Krči. Zajímá vás, jak se k nám dostanete?

Čtyři emise minulého týdne a nejvyšší výnosy na portálu

Minulý týden jsme vám přinesli hned čtyři nové emise dluhopisů s několika "nej". Je mezi nimi třeba nejmenší emise v historii portálu s objemem pouhé 4 miliony, které bude co nevidět pryč, a dvě emise s doposud nejvyššími výnosy, které jsme tu měli. Dluhopisy LIPERAS s 9,5% a MAURICE Bohemia s 9,9%. Kvarteto pak po své první úspěšné emisi doplňuje společnost Grosman a Beinhauer SE.

Apple už dluží přes 2 biliony a česká firma upsala dluhopisy v Bulharsku

Technologický gigant Apple z californského Cupertina se opět vrhl na kapitálové trhy a emisí v objemu 7 miliard dolarů navýšil svůj celkový dluh už na více než 100 miliard (2,5 bilionu korun). Česká firma Energo-Pro upsala své dluhopisy na bulharské burze a Španělsko s Rumunskem emitovaly státní dluhopisy. Na výnosech těch španělských se podepsaly i francouzské volby.