Upravit stránku

Česká zbrojovka kupuje americký Colt, zaplatí ho díky dluhopisům

obrazek-k-novince

Česká zbrojovka Group (CZG) kupuje 100 % ikonického amerického výrobce zbraní Colt Holding Company. K financování akvizice chce využít šestileté dluhopisy v objemu až pět miliard korun a pohyblivou úrokovou sazbou. Dluhopisy vydává i developerská skupina FINEP. Minimální investice je ale 3 miliony korun.

Česká zbrojovka kupuje americký Colt, na akvizici vydává dluhopisy

Česká zbrojovka Group (CZG) kupuje ikonického amerického výrobce zbraní Colt Holding Company. K financování akvizice chce využít šestileté dluhopisy v objemu až pět miliard korun.

Dluhopisy budou úročeny pohyblivou úrokovou sazbou PRIBOR plus 150 až 180 bazických bodů. V současnosti by tak jejich výnos činil 1,93 až 2,23 procenta ročně. Dluhopisy jsou určené pro instituce i pro retailové klienty. Přípravou emise společnost pověřila Českou spořitelnu a Komerční banku. Více informací o celé emise se ale dozvíme až později.

CZG získá stoprocentní podíl v Coltu za 220 milionů dolarů (4,7 miliardy korun) v hotovosti a dále za 1 098 620 nově vydaných kmenových akcií CZG. Spojením CZG a Coltu vznikne skupina s obratem více než 500 milionů dolarů a více než dvěma tisíci zaměstnanci v Česku, USA, Kanadě, Švédsku a Německu.

Zdroj: Seznam Zprávy

Developer FINEP vydává dluhopisy ve jmenovité hodnotě 3 miliony

Developerská skupina Finep emitovala dluhopisy v objemu 252 milionů korun s možností navýšení až na 420 milionů. Splatné budou v roce 2026, výši pevného výnosu Finep stanoví v březnu.

Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu je tři miliony korun. „Dluhopisy ponesou pevný výnos stanovený na základě tržních podmínek před datem emise, který se předpokládá v březnu 2021. Hlavní manažer UniCredit Bank bude dluhopisy nabízet zejména profesionálním zákazníkům. Úpis začne pravděpodobně v první polovině března,“ uvedl finanční ředitel skupiny Štěpán Havlas.

Dluhopisy podle něj firma, která loni prodala o třetinu bytů více než rok před tím, vydá jako zaknihované cenné papíry v Centrálním depozitáři cenných papírů. „Po schválení prospektu se předpokládá jejich přijetí k obchodování na regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha,“ doplnil Havlas.

Zdroj: Forbes