Upravit stránku

Věřitelé Zootu dostanou zpět jen 10 %, Čupr vyprodal dluhopisy na Rohlík.cz

obrazek-k-novince
Nezajištění věřitelé e-shopu s oblečením Zoot dostanou zpátky jen desetinu svých pohledávek. Šéf Rohlik.cz Tomáš Čupr vyprodal dluhopisy za 777 milionů korun a nově je lze obchodovat na burze.

Věřitelé Zootu dostanou zpět jen 10 % pohledávek

Nezajištění věřitelé e-shopu s oblečením Zoot dostanou zpátky jen desetinu svých pohledávek. Informoval o tom samotný Zoot. Jeho celkové zadlužení činí přes tři čtvrtě miliardy korun, z toho přes 310 milionů připadá na nezajištěné věřitele a dalších 239 milionů na vydané dluhopisy. Držitelé dluhopisů si přijdou jen na desetinu jejich hodnoty a navíc až za tři roky.

„Reorganizační plán počítá se vstupem nového investora, který Zootu kromě provozního financování poskytne prostředky na uspokojení především nezajištěných věřitelů. Ti by měli získat 10 % ze svých pohledávek,” informoval veřejnost mediální zástupce Zootu Karel Samec.

Novým investorem se má stát společnost z investiční skupiny Natland kolem Tomáše Rašky, která je největším věřitelem Zootu. Ta své pohledávky kapitalizuje a výměnou získá – úpisem nových akcií – kontrolní podíl v akciové společnosti Zoot. Během reorganizace se Zoot plánuje od dluhů zcela očistit a připravit na další růst. Už nyní začal s redesignem svého e-shopu.

Zdroj: Mediář

Šéf Rohlik.cz vyprodal svou 777milionovou emisi

Koncem letošního ledna Tomáš Čupr prohlásil, že chce prodejem dluhopisů získat až 777 milionů korun. Týden od oznámení už Čupr hlásil prodej dluhopisů za půlmiliardu, díky čemuž mohl doplatit část dalšího podílu, posunout své vlastnictví Rohlíku na téměř 75 %, a zvýšit tak svůj vliv. Investorům navíc nabízel velmi slušné podmínky splacení.

Na konci dubna vydala pražská Burza cenných papírů informaci, že dluhopisy s označením ROHLIK FIN.6,60/23 lze nakupovat veřejně dříve stanoveným ročním výnosem ve výši 6,6 % a splatností do konce ledna 2023. Nyní Čupr potvrdil, že je kompletně vyprodáno a další dluhopisy aktuálně dostupné nejsou.

Zakladatel Slevomatu či Dáme jídlo má možnost navýšit emisi z původních 777 milionů korun až na 1 165 500 000 korun. Prozatím to však dle svých slov neplánuje. „Vstup na burzu zaručuje kredibilitu a možnost likvidity pro investory, kteří si již bondy koupili,“ doplňuje Čupr, který získané prostředky plánuje využít také na expanzi do zahraničí.

Zdroj: Czechcrunch