Upravit stránku

Aktuální dluhopisové novinky

Netflix vydal dluhopisy, dluhopisy Dvořák jsou upsány a zájem o KR REAL je obrovský

Americká streamovací služba Netflix vydala dluhopisy za 1,6 miliardy dolarů na financování vlastní filmové a seriálové tvorby, příští rok chce vydat 80 filmů. Dluhopisy dřevovýroby Dvořák jsou kompletně upsány a o novou emisi české společnosti KR REAL, jejíž BIO výrobky se prodávají téměř po celé Evropě, je obrovský zájem. Indonésie emitovala další islámské státní dluhopisy.

Apple vydal první javorové dluhopisy, emitovala i Tesla a Amazon

Uplynulý týden byl bohatý na emise dluhopisů velkých, známých a hlavně velice oblíbených firem. Své první dluhopisy emitovala Tesla vizionáře Elona Muska, přidal se také Amazon druhého nejbohatšího muže planety Jeffa Bezose a Apple Tima Cooka, jenž firmu převzal po otci nakousnutého jablka Stevea Jobse. Co se českého dluhopisového trhu a portálu Dluhopisy.cz týká, nově je možné objednat dluhopisy úvěrovky Creditmall.

Apple vydal zelené dluhopisy a Buffett nabádá k nákupu izraelských

Apple v návaznosti na odstoupení Spojených států od Pařížské klimatické dohody vydal miliardovou emisi zelených dluhopisů, kterými chce zmírnit dopady Trumpova rozhodnutí. Waren Buffett na své další soukromé akci opět vyzval k nákupu dluhopisů Izraele, protože se zde prý rodí ty největší mozky planety a investice do rozvoje jejich státu jim pomůže změnit svět k lepšímu.

Čtyři emise minulého týdne a nejvyšší výnosy na portálu

Minulý týden jsme vám přinesli hned čtyři nové emise dluhopisů s několika "nej". Je mezi nimi třeba nejmenší emise v historii portálu s objemem pouhé 4 miliony, které bude co nevidět pryč, a dvě emise s doposud nejvyššími výnosy, které jsme tu měli. Dluhopisy LIPERAS s 9,5% a MAURICE Bohemia s 9,9%. Kvarteto pak po své první úspěšné emisi doplňuje společnost Grosman a Beinhauer SE.

Apple už dluží přes 2 biliony a česká firma upsala dluhopisy v Bulharsku

Technologický gigant Apple z californského Cupertina se opět vrhl na kapitálové trhy a emisí v objemu 7 miliard dolarů navýšil svůj celkový dluh už na více než 100 miliard (2,5 bilionu korun). Česká firma Energo-Pro upsala své dluhopisy na bulharské burze a Španělsko s Rumunskem emitovaly státní dluhopisy. Na výnosech těch španělských se podepsaly i francouzské volby.

Rekonstrukce vily na Smíchově, ruské dluhopisy pro občany a opět Volkswagen

V krásné části pražského Smíchova, kde si v minulých stoletích stavěli letní sídla šlechtici z celých českých zemí, už nějaký pátek chátrá nádherná vila z roku 1912. Na tu se zaměřila investiční skupina Premiot Group a pomocí inzerce dluhopisů na portále Dluhopisy.cz chce získat dostatek financí na její rekonstrukci. Volkswagen se zase zaměřil na čínské investory a Rusko na své běžné občany.

Obrovská emise z Kanady, úspěšný víkend Autoservisu a pokrok ABC Služeb

Velice úspěšný první víkend inzerce na portále Dluhopisy.cz zažil Autoservis Richtár, o jehož dluhopisy se strhl veliký zájem. Atuoservis prodal přes tři miliony. Další z mnoha emisí posledních měsíců vrhlo na trh jihovýchodní Asie indonéské ministerstvo financí, v Severní Americe zase se čtvrt miliardou dolarů řádilo montrealské letiště a v Německu už se zhmotňuje účel emise společnosti ABC Služby. Dřevostavby stojí a práce je v plném proudu.

Panda dluhopisy za 5 miliard, zelený trh roste a Babiš bude danit

Už jste slyšeli o pandach dluhopisech? Za pět miliard korun je teď emitovaly Filipíny, ale může to udělat každý. Stačí dluhopisy vydat v juanech a prodávat na čínském trhu. Sedmileté státní dluhopisy vydala latinskoamerická Paraguay, trh se zelenými dluhopisy se oproti loňskému prvnímu čtvrtletí nafoukl o polovinu a Andrej Babiš si prosadil, že zdaní své korunové dluhopisy.

Rekordní splátka ministerstva financí a zelené dluhopisy Singapuru

Ministerstvo financí splatilo rekordní jednorázovou splátku dluhopisů z roku 2007. Podle serveru E15 mu šel na ruku blížící se konec devizových intervencí ČNB, protože spekulanti sázející na posílení koruny byli ochotni půjčit Česku za rekordně nízký úrok. Desetiletá půjčka vyšla během února na osminu úroku z roku 2007, a díky tomu mohlo Ministerstvo dluhopisy najednou splatit. Jeden z nejbohatších států světa se přidal k emitentům zelených dluhopisů a po Polsku a Francii vrhl na trh téměř dvoumiliardovou zelenou emisi. Tamní vláda navíc přichází se zajímavým nástrojem, jak je do budoucna ještě více podpořit.

Výnosy státních dluhopisů vzrostou a luxusní automobilka chystá emisi

Intervencím ČNB je konec. Výnosy českých státních dluhopisů mírně vzrostou, ale nepůjde o žádná závratná čísla. Britská luxusní automobilka Aston Martin, jejíž vozy výhradně využívá například James Bond, plánuje velkou emisi dluhopisů na refinancování investic do obměny portfolia z let minulých. V přepočtu by mělo jít o 17 miliard korun.

Klokaní dluhopisy od Hyundai a mobilní od keňské vlády. VW je zpět

Volkswagen se po loňském skandálu s emisními testy vrátila na dluhopisové trhy a prodal dluhopisy za 8 miliard eur. Hyundai vrhla svou várku dluhopisů do Austrálie a pozornost na sebe strhla Keňa. Stala se první zemí světa, umožňující svým občanům nákup státních dluhopisů přes mobilní telefon. A zpráva z Česka - na portále inzeruje společnost 2M INVEST.

České dluhopisy zdražují a arabská ropná velmoc chystá emisi

Nejistý scénář po ukončení intervencí ČNB krotí poptávku zahraničních spekulantů po českých státních dluhopisech. Zájem o ně klesá a investory požadovaný úrok strmě roste. Saudi Aramco, největší ropná společnost na světě, se chystá vyvrhnout miliardovou emisi islámských dluhopisů v domácí měně (riyal) a v objemu padesáti miliard korun. Zájem bude obrovský.

Kuvajt a Indonésie vydaly a prodaly dluhopisy za miliardy dolarů

Vedle největších a nejúspěšnějších korporací přistoupil k emisi dluhopisů i jeden z nejbohatších států světa. Kuvajt nabídl investorům dvousetmiliardovou emisi dluhopisů, a ti si mohli ruce utrhat, aby jim ropná velmoc z Perského zálivu s ratingem AA zhodnotila jejich peníze třemi procenty. K další emisi totiž Kuvajt může přistoupit až za několik let.
To o indonéské cenné papíry takový zájem nebyl, přestože vynáší podstatně více.

Zelená investice do AGCT a vyznamenání Polska za zelené dluhopisy

Na portále Dluhopisy.cz inzeruje nový emitent. Agrokontrakt emitoval dluhopisy v objemu 26 milionů korun na zařízení na získávání surovin a energie z obnovitelných zdrojů pomocí termického rozkladu, která by jednou mohla ve všech domácnostech nahradit kotle na tuhá paliva. Polsko získalo ocenění za to, že jako první stát přistoupil k emisi zelených dluhopisů, Česko opět pociťuje tlak zahraničních investorů v očekávání konce intervencí a Indonésie prodávala dluhopisy za triliony... rupií.