Upravit stránku

Aktuální dluhopisové novinky

obrazek-k-novince

Crescon začíná stavět, apartmánový boom v Krkonoších pokračuje

Stavební boom v krkonošských skiareálech pokračuje. Synonymem pro výstavbu apartmánových domů a nových hotelů se v posledních letech stala Pec pod Sněžkou a Horní Mísečky, kde na přelomu roku přibylo přes sto apartmánů. Ty zde začaly růst už v roce 2002 a poptávku po nich posílily investice špindlerovského skiareálu. Téměř všechny apartmány byly rozebrané ještě před jejich dokončením.
obrazek-k-novince

Sazka Group a Moneta Money Bank vydaly (podřízené) dluhopisy za miliardy

Dvě velké české společnosti se silným finančním zázemím se v minulých týdnech pustily do emisí dluhopisů celkem za 7 miliard korun. Na příkladu Sazka Group třetího nejbohatšího Čecha Karla Komárka lze skvěle ilustrovat, že i velké a ziskové společnosti nabízejí na svých dluhopisech vysoký úrok. "Moneťácké" dluhopisy zase ukazují, jak se do celkového výnosu promítá "podřízenost" cenných papírů.
obrazek-k-novince

Ministerstvo financí prodalo další dluhopisy se záporným výnosem

Mysleli jste si, že investoři nakupují dluhopisy, aby za své peníze získali nějaký, procentuálně vyjádřený, výnos? Něco navíc? Ne vždy je tomu tak. V případě českých státních dluhopisů se už v minulosti, v souvislosti s měnovými intervencemi České národní banky, objevili spekulanti, kteří je nakupovali dokonce se záporným výnosem. A nyní je to tu znovu.
obrazek-k-novince

Dejte si pozor na internetové nabídky a užívejte si investiční hit roku

Česká národní banka vydala upozornění, že na internetu se objevuje spousta nabídek na poskytnutí zprostředkování spotřebitelských úvěrů osobami, které k tomu nemají žádné oprávnění. Kdo začátkem letošního roku zariskoval a nakoupil řecké dluhopisy nebo akcie, rozhodně neprohloupil. Řecké dluhopisy letos svým majitelům zatím vynesly více než 20 %, což je zdaleka nejvíc v celé eurozóně.
obrazek-k-novince

Bonus k nákupu dluhopisů a další zahraniční emise Vítkovy skupiny CPI

Bejbynet podpořil svou emisi speciálním bonusem. K objednávce dvou a více dluhopisů získá investor za každý dluhopis voucher na nákup hraček v hodnotě 1 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 investorů. Skupina CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka si šla opět na světové finanční trhy pro peníze. Ve čtvrtek vydala sedmileté dluhopisy v hongkongských dolarech v objemu 283 milionů.
obrazek-k-novince

Varování - Plošiny Weber s.r.o.!

Na internetu se objevila emise dluhopisů společnosti Plošiny Weber s.r.o., která je spojována s naším inzertním portálem. Dluhopisy.cz však spojení odmítají a od emise se distancují.

obrazek-k-novince

Zájem o státní dluhopisy pro občany v březnu výrazně klesl

První emise Dluhopisů Republiky skončila v lednu velkým úspěchem. Navzdory dlouhé splatnosti a faktu, že jejich výnos sotva pokryje inflaci, Ministerstvo financí (MF) evidovalo objednávky za více než 3 miliardy korun. Druhá emise už ale takové terno nebyla – zájem občanů klesl o dvě třetiny, a to nás ještě v červnu čeká třetí emise.