Upravit stránku

Křetínského EPIF upsala dluhopisy za 19 miliard, Vítkova CPI chystá další emisi

obrazek-k-novince
Daniel Křetínský a Radovan Vítek, miliardáři, kteří k rozvoji svého byznysu často využívají dluhopisové financování, jsou na kapitálovém trhu znovu aktivní. Zatímco Vítkova CPI se teprve chystá k rozšíření svého dluhopisového programu, Křetínského EPIF už úspěšně upsala svou první mezinárodní emisi eurobodnů v objemu 19 miliard korun.

Vítkova CPI má nový rating a chystá další emisi

CPI Property Group majoritního akcionáře Radovana Vítka získala nový investiční rating BBB od ratingové agentury S&P Global Ratings a plánuje rozšířit parametry svého dluhopisového programu, v jehož rámci loni na podzim upsala dluhopisy za 825 milionů eur (21 miliard korun).

CPI dosáhla v loňském roce rekordních hospodářských výsledků a zjednodušila kapitálovou strukturu. „Naše prvotní nabídka dluhopisů na mezinárodních kapitálových trzích měla výbornou odezvu mezi investory a nová emise ještě posílí naši kapitálovou strukturu,“ uvedl finanční ředitel Skupiny. Ta tentokrát pověřila bankovní domy Barclays, Deutsche Bank, J. P. Morgan a UniCredit organizací setkání s investory, která se budou konat od 24. dubna 2018 v rámci finančních metropolí kontinentální Evropy a Velké Británie.

Zdroj: Hospodářské noviny

Křetínského EPIF upsala dluhopisy za 19 miliard

Energetická společnost EP Infrastructure (EPIF) úspěšně upsala svou první mezinárodní emisi dluhopisů v objemu 750 milionů eur (19 miliard korun). Splatné jsou v roce 2024 a mají pevnou úrokovou sazbu 1,659 procenta. Zájem o dluhopisy byl dvojnásobný.

EPIF je klíčovou dceřinou společností Energetického a průmyslového holdingu (EPH) jednoho z nejbohatších Čechů Daniela Křetínského. Sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektřiny a produkcí tepla a elektřiny. Nabídkou dluhopisů chtěla využít příznivých podmínek na mezinárodních dluhových trzích. Příjmy z prodeje dluhopisů chce částečně refinancovat své současné bankovní úvěry. Nové dluhopisy jí také sníží průměrné náklady na půjčky.

Zdroj: E15