Upravit stránku

ABC Služby nabízejí dluhopisy s úrokem 9,1% a USA chystají 100 leté dluhopisy

Na portále Dluhopisy.cz inzerují nový emitent. ABC Služby emitovaly dluhopisy v objemu 10 milionů korun na expanzi do Německa, kde mají nasmlouvané výstavby nízkoenergetických domů. Spojené státy dle slov tamního ministra financí plánují emise dlouhodobých dluhopisů, a když říkají dlouhodobých, rozhodně nepřehání, mělo by se totiž jednat o sto let. Na britské nekonečné však stále nemají.

USA zvažují 50 a 100 leté dluhopisy

Americký ministr financí Steven Mnuchin naznačil, že ministerstvo si velmi vážně pohrává s myšlenkou vydávat 50 či dokonce 100 leté státní dluhopisy. Doposud nejdelší dluhopisy měly splatnost 30 let.

V současnosti je průměrná splatnost amerických dluhopisů pět let. Letos budou maturovat dluhopisy v celkové hodnotě přes 1 bilion dolarů a v roce 2018 už to bude nad tři biliony.

100 leté dluhopisy v poslední době vydalo například Irsko, Belgie a Mexiko, z korporátů pak Ford, Disney nebo Coca-Cola. Některé země jako například Velká Británie pak dokonce vydávají takzvané nekonečné dluhopisy, které běží po dobu neurčitou, dokud nejsou zrušeny.

Zdroj: Kurzy.cz

Dluhopisy na expanzi do Německa s 9,1%

Od pátku 24. února inzeruje na portále Dluhopisy.cz společnost ABC Služby emisi dluhopisů s atraktivním výnosem 9,1% v celkovém objemu 10 milionů korun. Jmenovitá hodnota je 25 tisíc korun a splatné jsou už za dva roky, v prosinci 2018.

Účelem emise je financování výstavby nízkoenergetických domů v Německu, kde společnost získala zakázky za více než jeden milion eur. Expanzi na německý trh umožnily české společnosti pozitivní doporučení za spolehlivé působení v Česku a na Slovensku.

ABC Služby působí na trhu již deset let, disponují unikátní technologií a používají pouze ověřené a certifikované materiály. Oblibu si získaly i díky výjimečným designovým kouskům do domácnosti.

Zdroj: Centrum Dluhopisů