Upravit stránku

Kellnerova PPF chce 4 miliardy a KR REAL navyšuje objem emise

Kellnerova PPF v prosinci poprvé vydá dluhopisy za 4 miliardy korun. Peníze si půjčí na českém trhu, protože zde prý nejlépe rozumí potřebám lidí. KR REAL, jehož bezlepkové BIO výrobky se prodávají v deseti zemích Evropy a jehož emise dluhopisů byla vyprodána během dvanácti dnů, navyšuje objem o dalších 5 milionů korun. Chce si sám vyrábět kelímky na své produkty.

Kellnerova PPF vydá dluhopisy za 4 miliardy

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera plánuje v prosinci vydat emisi dluhopisů v celkovém objemu 150 milionů eur (3,8 miliardy korun). Peníze použije na expanzi svých firem a půjčí si je na českém trhu.

„Jsme Češi, a jestli máme někomu nabídnout něco zajímavého, měli bychom začít tady. Lépe tu rozumíme potřebám lidí,“ říká finanční ředitelka skupiny Kateřina Jirásková. Je to vůbec poprvé, co je emitentem dluhopisů skupiny PPF přímo PPF. V minulosti se zadlužovaly jen její dceřiné společnosti. Například Cetin či Home Credit mají v současnosti vydané dluhopisy za 1,4 miliardy eur (36 miliard korun).

Zdroj: Hospodářské noviny

KR REAL navyšuje objem emise o 5 milionů

Výrobce bezlepkových produktů z ovesných BIO vloček, které se prodávají v deseti zemích Evropy, KR REAL vyprodal své dluhopisy s výnosem 9,3 % během 12 dnů a nyní se rozhodl navýšit celkový objem.

Poptávka po dluhopisech KR REAL začátkem listopadu přesáhla nabídku o několik set tisíc korun a mnoho objednávek tak muselo být stornováno. Teď investoři dostávají druhou a poslední šanci. Přibylo dalších 5 milionů korun. Lyofilizační sušička i ovesný mlýn už jsou na cestě do Česka a před KR REAL stojí nová výzva – rozšířit výrobní prostory a zakoupit stroj na výrobu kelímků pro své produkty.

Dluhopisy můžete objednat zde