Upravit stránku

Crescon začíná stavět, apartmánový boom v Krkonoších pokračuje

obrazek-k-novince
Stavební boom v krkonošských skiareálech pokračuje. Synonymem pro výstavbu apartmánových domů a nových hotelů se v posledních letech stala Pec pod Sněžkou a Horní Mísečky, kde na přelomu roku přibylo přes sto apartmánů. Ty zde začaly růst už v roce 2002 a poptávku po nich posílily investice špindlerovského skiareálu. Téměř všechny apartmány byly rozebrané ještě před jejich dokončením.

Crescon začíná, stavební boom v Krkonoších pokračuje

Zatímco na Horních Mísečkách už není pro další novostavby místo, v nedalekých Vítkovic v Krkonoších začne velká proměna.

Developerská společnost Crescon zde chce do čtyř let vybudovat dvanáct horských chat se 139 apartmány s hotelovým servisem. Před několika dny získala stavební povolení na první etapu, která zahrnuje tři objekty se 64 byty a podzemní podlaží, kde bude 140 parkovacích míst, sklepy, lyžárna a půjčovna vybavení. Komplex vznikne u skiareálu Aldrov s pěti sjezdovkami.

Stavaři už zahájili terénní úpravy a stavbu opěrných zdí, na podzim se pustí do základů. „Plánujeme co nejlépe využít dobré podmínky před zimou, abychom na jaře, jakmile nám to počasí dovolí, pokračovali stavbou jednotlivých pater. O apartmány je velký zájem, už nyní máme prodanou přibližně třetinu,“ uvedl ředitel společnosti Crescon Jan Jerie.

CRESCON začíná stavět
CRESCON začíná stavět

Jerie už v minulosti realizoval přes dvacet projektů v Praze a okolí. Pro Aldrov se inspiroval rezorty alpských středisek v Rakousku, Itálii a Švýcarsku. Součástí komplexu má být pekárna, prodejna potravin, restaurace, wellness nebo půjčovna zimního vybavení a horských kol.

Podle starosty Vítkovic v Krkonoších jde o poslední velký projekt v katastru celé obce. „I když investoři mají zájem o další lokality, je to poslední projekt ve Vítkovicích. Už jsme přeplnění, další apartmány nechceme a ani územní plán s tím nepočítá,“ říká. Projekt společnosti Crescon podle něj přinese do Vítkovic chybějící turistickou infrastrukturu.

Výstavbu nového komplexu chce Crescon částečně financovat emisí korporátních diskontovaných dluhopisů, které inzeruje na Dluhopisy.cz. Ty investorům vynesou něco přes 6 % ročně a splatné jsou za necelé čtyři roky. Objednat je můžete zde.

Zdroj: iDnes.cz

Chcete o dluhopisech CRESCON vědět víc?