Upravit stránku

Jiří Mesároš v podcastu Na vlně podnikání: Firmy pochopily, že nemusí škemrat u bank

obrazek-k-novince
Pozvání do populárního byznys podcastu Na vlně podnikání přijal jednatel společnosti Centrum Dluhopisů Jiří Mesároš. S moderátorem Danem Tržilem si povídali nejen o dluhopisech a investicích obecně, ale i o začátcích budování portálu Dluhopisy.cz.

Vyplatí se v dnešní době investovat do korporátních dluhopisů? A může to být z druhé strany způsob, jakým si firma pohodlně zajistí financování svých projektů? Odpovědi na otázky Dana Tržila, moderátora podcastu Na vlně podnikání, zodpověděl zakladatel webu Dluhopisy.cz Jiří Mesároš.

Jedním z témat, o kterých Mesároš v podcastu mluví, je třeba snaha o co největší bezpečnost investice, kterou Dluhopisy.cz vyvíjejí. Řeč je například o ručitelském prohlášení, kdy dnes už většina majitelů firem podepisuje, že za splacení dluhopisů ručí svým osobním majetkem, nebo o institutu Agenta pro zajištění.

I tak by si ale investoři podle něj měli každou firmu důkladně prověřit sami a nespoléhat se jen na informace zveřejněné na internetu. Jednou z možností může být  klidně osobní návštěva. "Zajet se za firmou podívat osobně, ověřit si, že skutečně je na té adrese, na které má být," a že dělá to, co dělat má, radí Mesároš.

Celý rozhovor si poslechnete Na vlně podnikání