Upravit stránku

Kutnarův DEK prodal dluhopisy za miliardu, Sovinvest odpouští AÚV

logo DEK
Stavebniny DEK jsou další českou firmou, která na kapitálovém trhu úspěšně upsala své dluhopisy. Emisí v celkovém objemu více než jedné miliardy korun potvrdila vzůstající oblibu dluhopisů i u společností, které dosáhnou na zajímavé úvěry v bankách. „Úvěrové financování tímto krokem neopouštíme, ale doplňujeme," řekl finanční ředitel společnosti Jan Bolek.

Kutnarův DEK prodal dluhopisy za miliardu

Největší tuzemský prodejce stavebních materiálů DEK Víta Kutnara úspěšně upsal pětileté dluhopisy v celkové hodnotě 1,1 miliardy korun. Za tyto peníze hodlá otevřít 20 nových nebo modernizovaných poboček v Česku a na Slovensku. Nyní má dohromady 108 prodejních míst.

Dluhopisy se splatností v roce 2023 a pohyblivým úrokovým výnosem zajišťují investorům při současných sazbách výnos 3,8 %, minimálně pak 2,2 %. Nominální hodnota dluhopisů je tři miliony. „Úvěrové financování tímto krokem neopouštíme, ale doplňujeme. Naším cílem je úspěšně zrealizovat investiční plány, které máme aktuálně připravené nebo již rozběhnuté,“ uvedl finanční ředitel společnosti Jan Bolek.

Zdroj: Hospodářské noviny

Sovinvest odpouští AÚV, investoři ušetří tisíce

Developerská společnost SOVINVEST Jaromíra Soviara u svých dluhopisů v celkovém objemu šesti milionů korun odpouští investorům AÚV. V praxi to znamená, že už při úpisu čtyř dluhopisů v celkové hodnotě sto tisíc korun investoři ušetří tisícikorunu. Částka v průběhu září ještě poroste.

Dluhopisy SOVINVEST s výnosem 8,1 % ročně slouží k financování nákupu tří rodinných domů v Moravskoslezském kraji, které společnost zrekonstruuje a prodá se ziskem. Za 12 let své existence už takto zobchodovala nemovitosti za více než 100 milionů korun. SOVINVEST se v souvislosti se zajištěním dluhopisů zavázal, že po celou dobu až do jejich splatnosti nezatíží nemovitosti zástavním právem třetí osoby.

Zdroj: Dluhopisy.cz