Upravit stránku

CEFC Shanghai nesplatila dluhopisy, RealityPozitivně nabízejí bonus

RealityPozitivně nabízejí bonus. Do konce května získáte při nákupu tří a více dluhopisů slevu tisíc korun na každý kus. CEFC Shanghai nesplatila v termínu své dluhopisy a ve zveřejněném prohlášení navrhuje, že tak učiní s půlročním odkladem. Letos už je tak devátou čínskou firmou, která kvůli vládním zásahům v zemi nesplatila své dluhopisy.

Sleva tisíc korun na dluhopisy RealityPozitivně

Už jen do čtvrtka 31. května 2018 máte možnost nakoupit dluhopisy RealityPozitivně 9/2020 za zvýhodněnou cenu. Při nákupu 3 a více dluhopisů získáte slevu tisíc korun na každý kus, a to se vyplatí. Jmenovitá hodnota dluhopisů je 50 tisíc korun a roční úrok 9 %.

Výnosy z emise společnost použije k financování rekonstrukcí domů v Jihomoravském kraji určených k následnému prodeji. Na nemovitosti v lokalitách, kde obce přispívají na rekultivaci, se zaměřuje již několik let a implementuje do nich zelené technologie na snížení zátěže životního prostředí, které jsou až do roku 2021 předmětem státních dotací v programu Nová zelená úsporám. Dluhopisy objednáte zde.

Zdroj: Centrum Dluhopisů

CEFC Shanghai nesplatila dluhopisy za miliardy

CEFC Shanghai International, dceřiná společnost čínské CEFC China Energy podnikající i v Česku, nesplatila v termínu dluhopisy za 7 miliard korun a je tak další čínskou společností ze skupiny CEFC, která se kvůli zásahu čínské vlády dostala do platební neschopnosti.

„Nastaly výrazné změny v produkci a v aktivitách emitenta, nepodařilo se získat finanční prostředky v požadované částce a (emitent) není schopen splatit včas jistinu a úroky,” uvádí CEFC ve svém prohlášení, ve kterém mimo jiné navrhuje, že dluhopisy splatí až za šest měsíců. Britská banka Standard Chartered nedávno upozornila, že letos své dluhopisy nesplatilo už devět čínských firem, z toho osm soukromých.

Zdroj: Novinky