Upravit stránku

Rekonstrukce vily na Smíchově, ruské dluhopisy pro občany a opět Volkswagen

V krásné části pražského Smíchova, kde si v minulých stoletích stavěli letní sídla šlechtici z celých českých zemí, už nějaký pátek chátrá nádherná vila z roku 1912. Na tu se zaměřila investiční skupina Premiot Group a pomocí inzerce dluhopisů na portále Dluhopisy.cz chce získat dostatek financí na její rekonstrukci. Volkswagen se zase zaměřil na čínské investory a Rusko na své běžné občany.

Smíchovská vila z roku 1912 se dočká rekonstrukce

Akciová společnost Premiot Group chce prostřednictvím účelové projektové společnosti Na Doubkové 2 získat z dluhopisů peníze na rekonstrukci nádherné smíchovské vily postavené pro továrníka Paška v roce 1912.

Na podlahové ploše 624 m2 v blízkosti krásných parků Santoška a Na Skalce má po rekonstrukci, jejíž průběh budeme na portále průběžně dokumentovat, vzniknout pět luxusních bytů. Odhadovaná cena vily po rekonstrukci se pohybuje okolo 75 milionů korun. Dluhopisy můžete objednat zde.

Zdroj: Centrum Dluhopisů

Volkswagenu zavoněly čínské peníze

Podruhé během krátké doby zazvonila největší německá automobilka na zvonky čínských investorů. S objemem přes půl miliardy eur se jedná o největší emisi, kterou kdy jakýkoli výrobce automobilů umístil na čínský trh.

Mezi lety 2011 a 2015 byl Volkswagen největším emitentem korporátních dluhopisů v Evropě, ale emisní skandál z druhé poloviny roku 2015 jej z kapitálových trhů odřízl. V květnu roku 2016 se na ně pak vrátil právě v Číně. Jeho záměrem je podpořit a refinancovat růst na největším trhu.

Zdroj: Financial Times


Rusko nabízí dluhopisy pro občany

Ve snaze zvýšit příjmy do státního rozpočtu začalo Rusko na trh umisťovat emisi státních dluhopisů pro běžné občany v celkovém objemu 15 miliard rublů (6,5 miliardy korun).

Prostřednictvím státních bank Sberbank a VTB24 prodalo Rusko hned první den aukce dluhopisy s úroky 7,50% za téměř 700 milionů rublů, přičemž zájem byl ještě o něco větší a v budoucnu ještě poroste. Zhruba třetinu ruských státních dluhopisů v současné době drží zahraniční investoři hledající vysoké výnosy rozvíjejících se trhů.

Zdroj: Financial Times

Nové dluhopisy na rodinné domy v Beskydech

Dnes spouštíme inzerci již druhé emise dluhopisů společnosti Market Balance. Jejím účelem je zafinancování výstavby rodinných domků na Ostravici v půvabné oblasti Moravskoslezských Beskyd.

Společnost zde již vlastní pozemky o výměře přes 1300 m2, na kterých plánuje vystavět dva rodinné domky. Celkový objem emise je 15 milionů korun a jmenovitá hodota každého dluhopisu pak 25 tisíc korun. Ty jsou ohodnoceny velice zajímavým ročním úrokem 9% a splatné jsou 1. listopadu 2019. Objednat je můžete zde.

Zdroj: Centrum Dluhopisů