Upravit stránku

Články

obrazek-k-clanku

Konec vysokých výnosů. Banky snižují úroky na spořicích účtech, přidají se i emitenti dluhopisů

Dobrá zpráva pro zájemce o hypotéku, ale hodně špatná pro střadatele. Česká národní banka překvapivě razantně snížila úrokové sazby – o půl bodu na 6,25 procenta. Co to udělá s vaším spořením?

obrazek-k-clanku

Nejbohatší Češi si oblíbili korporátní dluhopisy

Z nejnovějšího průzkumu Wealth Report od J&T Banky vyplynulo, od jakých aktiv dávají čeští dolaroví milionáři v poslední době ruce pryč a na která se naopak zaměřují. Největším skokanem v atraktivitě jsou podle průzkumu korporátní dluhopisy

obrazek-k-clanku

Akční výnosy aneb Jak fungují akce na dluhopisy?

Na stránce dluhopisu píšeme „akční výnos 18 % p.a.“, ale ve smlouvě je pořád „jen“ 14 % p.a. Proč to tak je a co to znamená pro investory?
obrazek-k-clanku

Investiční knihy, které vám doopravdy vydělají peníze

Knih, které vám poradí, jak vydělat peníze, jsou tisíce. Ale těch, které vám je rovnou vydělají, už je opravdu jen velmi málo. Kde je najdete?

obrazek-k-clanku

Banky přestávají půjčovat lidem i firmám, peníze raději ukládají do ČNB

Banky omezují nákladné úvěry a soustředí se na levné úložky u ČNB. Můžeme jim ještě říkat „banky“?

obrazek-k-clanku

Skupina JNCG vydává dluhopisy na rozšíření realitního portfolia

Finanční skupina JNCG oznámila spolupráci s inzertním portálem Dluhopisy.cz. Nově zde bude nabízet své dluhopisy, které využije k rozšíření svého nemovitostního portfolia určeného k dlouhodobému pronájmu.

obrazek-k-clanku

Miliardář Karel Komárek vydává dluhopisy za 30 miliard

Loterijní společnost Allwyn (dříve Sazka Group), kterou ovládá Karel Komárek, plánuje vydat dluhopisy v hodnotě až 1,3 miliardy eur, tedy přes 30 miliard korun.

obrazek-k-clanku

Díky korporátním dluhopisům míří k věřitelům zkrachovalé Sberbanky téměř tři čtvrtě miliardy

Insolvenční správkyně Sberbank CZ prodala všechny korporátní dluhopisy náležející do majetkové podstaty banky. Za dluhopisy v nominální hodnotě 730 milionů korun se jí podařilo získat solidních 718,4 milionu, které pomohou k vypořádání pohledávek věřitelů.

obrazek-k-clanku

Na investování do akcií ještě nenastal ten pravý čas, říká stratég z Morgan Stanley

Na investování do akcií prý ještě zdaleka nenastal pravý čas. Alespoň podle Michaela Wilsona z banky Morgan Stanley, jenž byl podle loňského průzkumu nejúspěšnějším institucionálním investorem v předpovídání propadu akcií. Přečtěte si proč...
obrazek-k-clanku

Využijte vysoké inflace ve svůj prospěch a zafixujte si dnešní výnosy

Inflace už přes půl roku požírá naše úspory nejvyšším tempem od roku 1993. V lednu dosáhla 17,5 %, ale podle odhadů by měla brzy začít klesat. Je tedy nejvyšší čas využít současné situace a za pár let z dnešní vysoké inflace těžit. Ukážeme vám, jak.
obrazek-k-clanku

Zlato má jen skvělý marketing. Proč byste do něj ani dnes neměli investovat?

Díky slavné historii, krásným příběhům, barvě a lesku nebo jen faktu, že jím ověšujeme olympijské vítěze a mistry světa, se zlato stalo symbolem bohatství a úspěchu. Ale jeho éra už dávno pominula a dnes je spíš skvělým marketingovým projektem než dobrou investicí. Proč?
obrazek-k-clanku

Co je to ten dluhopisový prospekt a proč by investora (ne)měl zajímat?

S „prospektem schváleným ČNB“ už jste se určitě setkali. Ať už to bylo na našem webu nebo kdekoli jinde. Díky těm třem velkým písmenkům jej totiž mnoho portálů používá hlavně jako vějičku v reklamách – aby vyvolaly dojem, že na jejich dluhopisy nějakým způsobem dohlíží Česká národní banka. Jak je to ale ve skutečnosti?
obrazek-k-clanku

Jsou protiinflační Dluhopisy Republiky vážně tak dobré, jak se říká?

Vysoká inflace konečně donutila Čechy zamyslet se nad tím, co se v čase děje s jejich penězi, které mají v nevídané míře odložené na běžných účtech, a dovedla je k protiinflačním státním dluhopisům, které se aktuálně jeví jako dokonalé řešení.
obrazek-k-clanku

Proč a jak spořit svým dětem na budoucnost?

Jistě už jste se někdy setkali s rodiči, kteří svým dětem odmalička spoří na to, aby jim s příchodem osmnáctých narozenin usnadnili start do dospělého života. A možná jimi dokonce sami chcete být.
obrazek-k-clanku

Inflace je nejvýš od roku 1998! Co dělat, aby ji naše úspory přežily?

V mediálním prostoru platí za jednoho z největších strašáků. O inflaci se nejčastěji píše v souvislosti s tím, že každý rok vytrvale ukrajuje část z hodnoty našich peněz, a zapomíná se na to, že bez ní by žádná ekonomika nemohla vůbec fungovat. Současné hodnoty pohybující se kolem 10 % už jsou ale alarmující. Jak teď před inflací můžete ochránit své peníze?
obrazek-k-clanku

Hydroponie: Budoucnost zemědělství a jediná šance lidstva, na které můžete vydělat

Do roku 2050 by na Zemi měly přibýt tři miliardy obyvatel a lidstvo by pro přežití potřebovalo zemědělskou půdu o rozloze trojnásobku celé Brazílie. Jenže čtyři pětiny půdy vhodné pro pěstování plodin už využíváme, a navíc nás straší klimatická krize, jež zemědělství v mnoha částech světa zásadně ohrožuje. Stojíme tedy před životně důležitou otázkou pro budoucí generace: Co dál?

obrazek-k-clanku

Se směnkami kvete špinavý byznys. Pozor na ně!

Hlavními důvody, proč mnoho firem stále nabízí půjčky na směnku, i proč je dlužníci stále ve velkém podepisují, jsou rychlosti a jednoduchost. A protože na rozdíl od okolních států jsou „podepisovatelé směnek“ v Česku zákonem téměř nechráněni, můžeme směnky klidně označit za jednoho z hlavních viníků stavu, kdy máme v zemi každého desátého občana v exekuci.
obrazek-k-clanku

PPF, Sazka nebo Rohlík: Nejlepší korporátní dluhopisy z pražské burzy

PPF, Sazka, ČEPS, FINEP, České dráhy, Regiojet nebo Rohlík. Největší a nejbohatší společnosti upisují své korporátní dluhopisy na Burze cenných papírů Praha, kde musí splnit nejpřísnější podmínky a mohou nabízet nízké výnosy. Jaké jsou zde aktuálně nejzajímavější? (Článek není finančním poradenstvím ani investičním doporučením.)

obrazek-k-clanku

Rizika korporátních dluhopisů: Jak můžu přijít o investované peníze?

Jistě už jste se párkrát setkali s články o tom, jak někdo investicí do korporátních dluhopisů přišel o všechny své úspory. Ano, i to je možné, ale když se budete držet té nejzákladnější rady a nikdy nebudete „dávat všechna vajíčka do jednoho košíku“ – tedy budete diverzifikovat riziko, nikdy se vám to nestane.
obrazek-k-clanku

Kde nakoupit korporátní dluhopisy bez strachu, že přijdete o všechny své úspory?

Burza cenných papírů Praha, Česká spořitelna, dluhopisové platformy nebo reklamy na internetu. Míst, kde nakoupit korporátní dluhopisy, je mnoho, ale zdaleka ne všechny vedou ke šťastné a výnosné budoucnosti. Podívejte se, kde můžete dluhopisy nakupovat v klidu, a na co si naopak dát pozor.