
Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Filipínská vláda plánuje ve třetím nebo čtvrtém čtvrtletí tohoto roku vydat emisi panda dluhopisů v celkovém objemu 200 milionů dolarů (5 miliard korun). Podle ministerstva financí by se mělo jednat o tři a pětileté dluhopisy. Jejich výnosy zatím nejsou známé.
Panda dluhopisy jsou, podobně jako klokaní v Austrálii, dluhopisy prodávané na čínském trhu a emitované v čínské měně (juanech), ale zahraničním emitentem. První takové se objevily v roce 2005, kdy je ve stejné době vrhly na čínský trh Asijská rozvojová banka a Mezinárodní finanční korporace.
Zdroj: Nasdaq
Emisi sedmiletých státních dluhopisů v celkovém objemu 58 milionů dolarů (1,5 miliardy korun) oznámilo paraguayské ministerstvo financí. Účelem emise by mělo být nastartování domácích kapitálových trhů a doplnění státního rozpočtu pro rok 2017.
Od roku 2013, kdy se stal prezidentem Paraguaye Horacio Cartes, vydala tato jihoamerická země dluhopisy na podporu infrastruktury a dopravy v zemi celkem za 2 miliardy dolarů (50 miliard korun). Její ekonomika i díky tomu patří k těm nejrychleji rostoucím v regionu.
Zdroj: Latin Finance
Ministr financí Andrej Babiš ve sněmovně znovu vytáhl návrh na danění korunových dluhopisů, kterých v roce 2012 vydal jeho koncern Agrofert tři miliardy. Babiš poté ve dvou várkách nakoupil polovinu z nich a každý rok si přijde na čistých 90 milionů korun.
„Týkalo by se to jen poplatníka, který byl v okamžiku emise nebo nabytí dluhopisů spojenou osobou s emitentem tohoto dluhopisu,“ uvedl Babiš, který tímto poplatníkem v pozici investora a šéfa Agrofertu byl. Navzdory výtkám premiéra Sobotky, že s tím měl Babiš přijít dříve, vláda návrh na druhý den schválila. Danit se bude od příštího roku.
Zdroj: Aktuálně.cz
Zelené dluhopisy byly v prvním čtvrtletí roku 2017 celosvětově emitovány za více než 20 miliard dolarů (půl bilionu korun). To je o 42% více, než loni za stejné období. Za celý loňský rok to bylo 81 miliard dolarů, zatímco v roce 2012 jen tři miliardy.
Podle Iniciativy Climate Bonds je 37% celkového objemu emitováno v eurech, což je nejvíce ze všech měn, a celý zelený trh pak momentálně vede Evropa. Zde sídlí několik fondů zaměřujících se právě na zelené investice, ale nezahálí ani Asie. Ratingová agentura Moody’s pak odhaduje, že celkový objem zelených dluhopisů emitovaných v roce 2017 překročí hranici dvou set miliard dolarů celosvětově.
Zdroj: Climate Action Programme