Upravit stránku

Klokaní dluhopisy od Hyundai a mobilní od keňské vlády. VW je zpět

Volkswagen se po loňském skandálu s emisními testy vrátila na dluhopisové trhy a prodal dluhopisy za 8 miliard eur. Hyundai vrhla svou várku dluhopisů do Austrálie a pozornost na sebe strhla Keňa. Stala se první zemí světa, umožňující svým občanům nákup státních dluhopisů přes mobilní telefon. A zpráva z Česka - na portále inzeruje společnost 2M INVEST.

Volkswagen prodal dluhopisy za čtvrt bilionu

Po roce a půl od skandálu s obcházením emisních testů u naftových motorů přišel Volkswagen s emisí dluhopisů a výsledek byl daleko nad očekávání. Koncernu se podařilo upsat dluhopisy za osm miliard eur (216 miliard korun), zatímco původní plán počítal s polovinou.

Podle bank, které emisi organizovaly, dosáhla poptávka investorů po dluhopisech Volkswagenu 25 miliard eur (675 miliard korun). Investoři měli po dlouhé absenci enormní zájem o dluhopisy firmy, která byla v předešlých letech největším evropským vydavatelem firemních dluhopisů.

Koncern zároveň oznámil výsledky finanční divize Volkswagenu, která loni i přes emisní skandál dosáhla rekordního zisku. Provozní zisk divize se zvýšil o 10% na 2,1 miliardy eur (57 miliard korun).

Zdroj: Hospodářské noviny

Keňa jako první na světě prodá dluhopisy přes mobily

Keňa potvrdila pověst průkopníka v oblasti finančních služeb v mobilu. Minulý týden spustila testovací fázi projektu M-Akiba. Jako první země světa tak přichází se speciálním dluhopisem určeným k prodeji výhradně přes mobilní telefon. Na jeho nákup stačí v přepočtu 750 korun.

Testovací emise vyšla v objemu 150 milionů keňských šilinků (37 milionů korun), ale v červnové už půjde o 4,85 miliardy (1,2 miliardy korun). Projekt má státu získat peníze na nové stavby a běžným Keňanům dát možnost zhodnotit i malé úspory. Jedná se prý o produkt zejména pro farmáře a dělníky.

Očekávaný výnos bude 10% a minimální částka na nákup tři tisíce šilinků (750 korun), zatímco na dřívější vládní dluhopisy potřeboval investor minimálně 50 tisíc šilinků. Nyní nemusí mít ani bankovní účet.

Zdroj:  E15


2M INVEST prodává dluhopisy za 10 milionů

Emisi v objemu 10 milionů korun inzeruje na portále společnost 2M INVEST, která se specializuje na vyhledávání realitních investičních příležitostí. Dluhopisy v hodnotě 100 tisíc korun vynesou investorům za dva roky 14%.

Dluhopisy zajišťují financování nových developerských projektů společnosti v jí dobře známých lokalitách. Proto můžeme její projekty nalézt jen na Vysočině, ve Středočeském kraji a v Praze. Zde vybírá nedoceněné a přehlížené nemovitosti, kterým pak ve spolupráci s architektonickou kanceláři Boq architekti vrací zašlý lesk a krásu a přidává vysokou užitnou hodnotu a osobitý styl.

Vedení společnosti již má za sebou celkem 17 obdobných úspěšně dokončených projektů, jejichž průměrné zhodnocení se pohybuje okolo 50%.

Zdroj: Centrum Dluhopisů

Hyundai emituje klokaní dluhopisy

Finanční divize automobilky Hyundai Motor Group vrhla na australský trh emisi pětiletých klokaních dluhopisů v celkovém objemu 400 milionů australských dolarů (8 miliard korun).

Klokaní dluhopis je oficiální označení dluhopisů zahraničních firem vydaných na australském trhu a v australské měně (australský dolar). V roce 2013 se Hyundai stala vůbec první korejskou společností, která kdy klokaní dluhopisy vydala. Vzhledem k tomu, že soukromé zahraniční společnosti sem své emise příliš často neumisťuí, je celý trh vačnatých dluhopisů považován spíše za konzervativní.

Po únorové globální emisi v objemu 600 milionů dolarů se jedná už o druhou letošní várku dluhopisů korejské automobilky.

Zdroj: Korea Times