Upravit stránku

Dluhopisy 2016 - červencové novinky 29. týdne

Portál Dluhopisy.cz přináší týdenní souhrn dluhopisových informací z domova i ze zahraniční, které se udály v druhé polovině července roku 2016.

Evropská centrální banka masivně nakupuje korporátní dluhopisy

Evropská centrální banka (ECB) poprvé zveřejnila seznam nakoupených dluhopisů. Od 8 června, kdy odstartovala nákupy firemních dluhopisů, investovala do 440 korporátních dluhopisů. Firemní dluhopisy nakupuje nejen ECB ale i některé země eurozóny. ECB, v jejímž čele stojí Mario Draghi, je na nejlepší cestě stát se největším hedgeovým fondem na světě. Takový závěr se podle německého listu Die Welt nabízí při pohledu na firemní dluhopisy, které ECB za uplynulých přibližně šest týdnů nakoupila. ECB do svého portfolia nakoupila například společnosti Telecom Italia, EDF Finance nebo finského Teollisuuden Voima.

Zdroj: ihned

Goldman Sachs vydělala na obchodování s dluhopisy

Ve druhém čtvrtletí roku 2016 vzrostl zisk banky Goldman Sachs o 78 procent na 1,63 miliardy dolarů (39 miliardy korun). Příjmy z obchodování s dluhopisy, komoditami a devizami se ve druhém kvartálu zvýšily o pětinu na 1,93 miliardy dolarů (46 miliardy korun).

Zdroj: ihned