Upravit stránku

Dluhopisy táhnou, trhy sází na vítězství demokratického kandidáta Bidena

obrazek-k-novince
Na trzích panuje dobrá nálada. Vítězství Joea Bidena už v USA považují za samozřejmost, stejně jako před čtyřmi lety triumf Hillary, a akcie i dluhopisové fondy na to reagují. 

Dluhopisy táhnou, trhy sází na Bidena

Americké dluhopisové fondy získaly za uplynulý týden 25,9 miliardy dolarů (596 miliard korun), což je druhá nejvyšší týdenní částka v historii. Trh zřejmě v nadcházejících prezidentských volbách počítá s vítězstvím demokratického kandidáta Joea Bidena.

To mimo jiné znamená, že ekonomika by se poté mohla dočkat dalších stimulačních opatření v boji s koronavirem. Drtivé vítězství demokratů (v Bílém domě, Senátu i ve Sněmovně reprezentantů), by pravděpodobně znamenalo také příliv peněz do obnovitelných zdrojů. Proto třeba akciový fond společnosti Invesco zaměřený právě na toto odvětví od začátku roku vzrostl o 255 procent a jen za poslední měsíc přidal 42 procent.

Rizikovější dluhopisové fondy s vysokým výnosem přilákaly v týdnu do 7. října investice za pět miliard dolarů. Do fondů zaměřených na státní dluhopisy pak přiteklo 3,8 miliardy dolarů. Výnosy vládních dluhopisů se aktuálně pohybují kolem 0,76 procenta, ale Bank of America počítá s tím, že po volbách (3. listopadu) vzrostou až k jednomu procentu. Naproti tomu akciové fondy přilákaly 4,4 miliardy dolarů. Většina peněz šla do amerických akcií.

Zatímco podle sázkových kanceláří byly šance obou kandidátů ještě nedávno poměrně vyrovnané, dnes už je i zde Biden favoritem v kurzu 1,47. Na Donalda Trumpa lze vsadit v kurzu 2,45.

Zdroj: Patria