Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Zelená investice do AGCT a vyznamenání Polska za zelené dluhopisy
Na portále Dluhopisy.cz inzeruje nový emitent. Agrokontrakt emitoval dluhopisy v objemu 26 milionů korun na zařízení na získávání surovin a energie z obnovitelných zdrojů pomocí termického rozkladu, která by jednou mohla ve všech domácnostech nahradit kotle na tuhá paliva. Polsko získalo ocenění za to, že jako první stát přistoupil k emisi zelených dluhopisů, Česko opět pociťuje tlak zahraničních investorů v očekávání konce intervencí a Indonésie prodávala dluhopisy za triliony... rupií.
Zelená investice do dluhopisů AGCT
Od pátku nabízí na portále společnost Agrokontrakt emisi v objemu 26 milionů korun, která je zajištěna nemovitostmi v jejím vlastnictví. Jmenovitá hodnota dluhopisů je 10 tisíc korun a důvodem jejich emise je zařízení získávání energie z obnovitelných zdrojů.
Emise zajišťuje nákup nemovitostí a vybavení pro výrobu zařízení na získávání surovin a energie z obnovitelných zdrojů pomocí termického rozkladu, která by jednou mohla ve všech domácnostech nahradit kotle na tuhá paliva. Vysoký zájem o zařízení pro termický rozklad je dán ekonomickou výhodností pro uživatele a šetrností k životnímu prostředí, které se stává předním tématem nadcházejících let a těší se významné legislativní podpoře v zemích celé EU.
Zdroj: Centrum Dluhopisů
Polsko vyznamenáno za zelené dluhopisy
Jak jsme informovali v článku o zelených dluhopisech, prvním státem, který se kdy pustil do jejich emise, bylo v prosinci roku 2016 Polsko. Historickou emisi zelených dluhopisů v objemu 750 milionů eur (20 miliard korun) poté následovala Francie s desetinásobným objemem.
Do té doby byly zelené dluhopisy emitovány jen velkými či rozvojovými bankami a největšími světovými korporacemi. Polsko nyní získalo ocenění za průkopnictví zájmu o zelené projekty i na vládní úrovni a chystá další várku. „Ukazuje to, že se polská vláda zajímá o rozvoj ekologických projektů a vyrovnanou ekonomiku,“ řekl polský ministr financí a dodal, že mnohé státy nyní žádají Polsko o asistenci při vlastní emisi zelených dluhopisů.
Zdroj: The News
Indonésie prodala dluhopisy za 6 trilionů
6,1 trilionů. Za tolik rupií prodala Indonésie v úterý 7. března islámské dluhopisy a státní pokladniční poukázky. Poptávka po nich byla více než dvojnásobná. V přepočtu na koruny se jedná o více než 11 miliard.
Pokladniční poukázky (státní dluhopisy se splatností do jednoho roku) nesou úrok 5,59% a jsou splatné v září roku 2017. Islámské státní dluhopisy (sukuk) splatné v květnu 2019 jsou úročeny 7,15%, v květnu 2021 7,44%, v srpnu 2023 7,79% a v listopadu 2031, o které byl dokonce trojnásobný zájem, pak 8,29%. Celková aktivita na aukci byla o 20% vyšší, než na té poslední, což ukazuje na rostoucí oblibu dluhopisů.
Zdroj: Nasdaq
Spekulanti opět útočí na české dluhopisy
Středeční aukce českých státních dluhopisů opět výrazně předčila očekávání. Poptávka po českých bondech připomínala tu listopadovou a Ministerstvo financí vybralo o 5 miliard korun více, než původně zamýšlelo.
Celkem ve středu investoři nakoupili dluhopisy za 14,3 miliardy korun, přičemž největší zájem byl o ty se splatností v roce 2020, kterých se prodalo za 11 miliard. Jejich průměrný výnos se tak vinou silnější poptávky propadl na -0,09% oproti -0,06% z minulého týdne. Podle analytika Raiffeisen Bank Stephana Imreho jde o důkaz sílící poptávky zahraničních investorů, kteří opět cítí šanci vydělat na blížícím se konci intervencí ČNB.
Zdroj: Roklen24