Upravit stránku

Apple vydal zelené dluhopisy a Buffett nabádá k nákupu izraelských

Apple v návaznosti na odstoupení Spojených států od Pařížské klimatické dohody vydal miliardovou emisi zelených dluhopisů, kterými chce zmírnit dopady Trumpova rozhodnutí. Waren Buffett na své další soukromé akci opět vyzval k nákupu dluhopisů Izraele, protože se zde prý rodí ty největší mozky planety a investice do rozvoje jejich státu jim pomůže změnit svět k lepšímu.

Apple vydal zelené dluhopisy za miliardu dolarů

Loni vydal největší korporátní emisi zelených dluhopisů, kterou kdy americký kapitálový trh viděl, a teď to dělá znovu. Apple vydal desetileté zelené dluhopisy za jednu miliardu dolarů (25 miliard korun) na financování obnovitelných zdrojů energie.

Udělal tak deset dní poté, co Donald Trump odstoupil od pařížské klimatické dohody, prostřednictvím které se zástupci téměř dvou set států zavázali snížit emise oxidu uhličitého. Apple se tak nyní snaží zmírnit dopady na životní prostředí způsobené Trumpovým nečekaným krokem. Jít cestou emise dluhopisů při získávání hotovosti je pro cupertinskou společnost výhodnější, než přesouvat svůj kapitál ze zahraničí. V takovém případě by místo 1-4% na úrocích zaplatila 35% na dani.

Zdroj: Bloomberg

Buffet nabádá k investici do izraelských dluhopisů

Nejznámější investor a dlouhá léta jeden z nejbohatších lidí na světě Warren Buffett pořádal minulý týden v New Yorku soukromou akci, jejíž účastníci se museli zavázat k nákupu izraelských dluhopisů a přislíbili investici v celkové hodnotě 1-5 milionů dolarů.

Podle Buffetta se totiž v Izraeli rodí nejinteligentnější lidé a investice do dluhopisů pomůže jejich zemi prosperovat a jim změnit svět. V souvislosti s jeho bohatstvím, členstvím v exkluzivním židovském klubu v Omaze a dlouhodobou finanční podporou Izreale se objevují spekulace o tom, že je Buffett žid. Ale není to pravda. Jeho jmění Forbes odhaduje na 75 miliard dolarů (bezmála 2 biliony korun) a řadí jej na druhé místo mezi největšími světovými boháči hned za Billa Gatese s majetkem v hodnotě 86 miliard dolarů.

Zdroj: JTA