Upravit stránku

Obrovská emise z Kanady, úspěšný víkend Autoservisu a pokrok ABC Služeb

Velice úspěšný první víkend inzerce na portále Dluhopisy.cz zažil Autoservis Richtár, o jehož dluhopisy se strhl veliký zájem. Atuoservis prodal přes tři miliony. Další z mnoha emisí posledních měsíců vrhlo na trh jihovýchodní Asie indonéské ministerstvo financí, v Severní Americe zase se čtvrt miliardou dolarů řádilo montrealské letiště a v Německu už se zhmotňuje účel emise společnosti ABC Služby. Dřevostavby stojí a práce je v plném proudu.

Autoservis Richtár prodal za první víkend 3 miliony

V pátek jsme na portále zveřejnili dluhopisy Autoservisu Richtár ve jmenovité hodnotě 25 tisíc korun a s ročním úrokem 9,1%. Přes víkend se z emise o celkovém objemu dvanáct milionů korun prodaly hned tři miliony a dnes už je to přes čtyři.

Výnosy z emise použije Autoservis Miroslav Richtár na náklady spojené se stěhováním do nových prostor, kde bude moci provádět STK a měření emisí, jejich vybavení a vytvoření pěti nových pracovních míst. Miroslav Richtár je fyzickou osobou, která za své závazky ručí celým svým majetkem. Na trhu funguje již přes dvacet let.

Zdroj: Centrum Dluhopisů

Indonésie prodala dluhopisy za 17 trilionů

Prodej dluhopisů za více než 17 trilionů rupií (1,28 miliardy amerických dolarů) v úterý oznámilo indonéské ministerstvo financí. Svůj vytyčený cíl tak překonalo o dva triliony rupií. Prodávaly se státní pokladniční poukázky i dluhopisy celkem v pěti tranších.

Státní pokladniční poukázky, tedy dluhopisy se splatností do jednoho roku, nabízela Indonésie na tři a devět měsíců. První s úrokem 4,9%, druhé pak s 5,6%. Státní dluhopisy splatné v květnu 2022 investorům vynesou 6,7%, v květnu 2027 7%, v květnu 2036 7,7% a v únoru 2044 8%. Největší zájem byl o pětileté dluhopisy.

Zdroj: Nasdaq


Letiště vydalo dluhopisy za čtvrt miliardy dolarů

Mezinárodní letiště Pierra Elliotta Trudeau v kanadském Montrealu, druhém největším městě země, v pondělí oznámilo emisi dluhopisů v celkovém objemu 250 milionů dolarů. Výnosy z emise budou použity k běžnému financování a programu kapitálových investic.

Dluhopisy budou splatné v dubnu roku 2047, tedy za třicet let, a investoři tak za svou počáteční investici dostanou zpět více než dvojnásobek. Roční úrok je totiž 3,36%, což za třicet let činí 100,8%. Ratingové agentury Moody’s Investors Service a Dominion Bond Rating Service letiště ohodnotily vysokým ratingem A, respektive A1.

Zdroj: Skiesmag

Dřevostavby společnosti ABC Služby už stojí

Je to teprve dva měsíce, co jsme na portále spustili inzerci dluhopisů společnosti ABC Služby, a za tu dobu se prodalo již přes 300 dluhopisů v celkové hodnotě 8 milionů korun. Díky takové rychlosti se mohly ABC Služby téměř okamžitě vrhnout na realizaci svého záměru

Tím záměrem jsou dřevostavby na jihu Německa, nedaleko Bodamského jezera, kde má společnost nasmlouvané zakázky v celkové hodnotě přesahující jeden milion eur a chystá další projekty v Česku i zahraničí. Jak jí jde práce v Německu od ruky, se můžete podívat v této fotogalerii a poslední dluhopisy s úrokem 9,1% zase můžete objednat zde.

Zdroj: Centrum Dluhopisů