Upravit stránku

Na investování do akcií ještě nenastal ten pravý čas, říká stratég z Morgan Stanley

obrazek-k-clanku
Na investování do akcií prý ještě zdaleka nenastal pravý čas. Alespoň podle Michaela Wilsona z banky Morgan Stanley, jenž byl podle loňského průzkumu nejúspěšnějším institucionálním investorem v předpovídání propadu akcií. Přečtěte si proč...

Procento akcií, které svým výkonem „předběhly“ slavný index S&P 500 pětistovky největších amerických firem, je nejnižší v historii, napsal Michael Wilson z Morgan Stanley, jenž byl podle loňského průzkumu nejúspěšnějším institucionálním investorem v předpovídání propadu akcií.

Co to znamená?

„Tímto způsobem nás trh varuje, že medvědí (klesající) trh zdaleka není u konce,“ píše s tím, že největší riziko by mohlo přijít z propadu v technologickém sektoru, pokud se nepodaří zkrotit inflaci, která prodražuje financování zadlužených technologických firem, a výnosy dluhopisů budou nadále růst.

Mírný růst posledních týdnů byl podle něj způsoben především kolapsem některých regionálních amerických bank a sázkou investorů na brzké ochlazení inflace následované zastavením zvyšování sazeb.

Podle Wilsona jsou ale tato očekávání předčasná. Naopak si myslí, že se tempo snižování odhadů v příštích několika čtvrtletích „podstatně zvýší“ kvůli neuspokojivému růstu výnosů.

Na investování do akcií tak podle něj ještě zdaleka nenastal pravý čas.

Zdroj: Bloomberg