Upravit stránku

KR REAL doprodán za víkend, Capital for you přijal zálohy a Štěpánek rozdává zlato

Minulý pátek večer jsme v novinkách informovali o navýšení objemu emise dluhopisů společnosti KR REAL a v pondělí odpoledne už na několik zájemců nezbyl ani jeden dluhopis. Důvod k radosti má také společnost Capital for you, která právě v Českém Brodě staví 12 řadovek, protože na 6 z nich už má podepsané rezervační smlouvy a zaplacené nevratné zálohy. Oxford chystá stoleté dluhopisy a Štepánek rozdává zlaté cihličky ke svým dluhopisům.

KR REAL vyprodán za víkend

Poté, co začátkem listopadu vyprodal svou sedmimilionovou emisi během 12 dnů, přišel KR REAL s navýšením objemu o pět milionů korun. Zájem byl tentokrát ještě větší a veškeré dluhopisy zmizely během víkendu.

Z původních sedmi milionů už zakoupila novou technologii, s níž zvýší svůj obrat nejméně o 50 milionů korun, a z dodatečných pěti milionů plánuje rozšířit výrobní prostory a zakoupit stroj na výrobu kelímků pro produkt s názvem Zdravá snídaně, který se prodává v deseti zemích Evropy a rychle dobývá další trhy.

Zdroj: Centrum Dluhopisů

Capital for you přijal zálohy na polovinu domů

Společnost Capital for you, která právě s pomocí dluhopisů realizuje developerský projekt v Českém Brodě, už na šest z dvanácti stavěných domů přijala rezervace a nevratné zálohy.

Dluhopisy ve jmenovité hodnotě 50.000 Kč s lákavým úrokem 9 % ročně můžete objednat zde a průběh stavby pak sledovat v aktualitách. Lhůta pro upisování dluhopisů končí už za měsíc a zpozornět by měli hlavně zájemci o rychlé zhodnocení volných peněz, protože splatnost dluhopisů je už za rok.

Zdroj: Centrum Dluhopisů


Oxfordská univerzita vydá stoleté dluhopisy

Nejstarší univerzita v anglicky mluvících zemích plánuje v příštím roce vydat stoleté dluhopisy v minimálním objemu 250 milionů liber (přes 7 miliard korun). Pomůže jí k tomu JP Morgan.

Omezení vládního financování školství přimělo britské vzdělávací instituce hledat jiné způsoby získávání peněz a nízké úrokové sazby zároveň probudily v investorech zájem o dlouhodobější dluhopisy. Jen v loňském roce britské školy vydaly dluhopisy za 1,8 miliardy amerických dolarů (téměř 40 miliard korun), přitom v letech 2008 až 2011 to nebyl ani dolar.

Zdroj: Novinky.cz

Štěpánek rozdává zlaté cihličky

Majitel autobazaru ŠtěpánekAuto a leasingové společnosti Creditmall Petr Štěpánek si pro investory připravil roztomilý vánoční dárek. Ke každému dluhopisu přidá gramovou zlatou cihličku.

Jedná se v podstatě o cca 2,2% navýšení výnosu, které zvlášť před Vánocemi každého jistě potěší. Výnosy slouží k rozšíření flotily vozidel určených pro širokou klientelu zájemců o operativní leasing a objednáte je zde. Creditmall čerpá z padesátitisícové databáze prověřených zákazníků společnosti ŠtěpánekAuto a její kapitál je 21 milionů.

Zdroj: Centrum Dluhopisů