Upravit stránku

Dluhopisy pivovaru Frýdlant kompletně splaceny

Dne 31. 10. 2016 dostál Zámecký Pivovar Frýdlant všech svých závazků. Investory, kteří před čtyřmi lety nakoupili jeho dluhopisy, vyplatil i s úroky ve stanoveném termínu v celkové výši 24 % a s rekonstruovaným areálem vstoupil do nové éry.

Toho v zámeckém pivovaru na severu Čech docílili realizováním záměru, s kterým přistoupili k emisi, a v zrekonstruovaném objektu nastartovali výrobu piva i vzdělávání v oboru. Ekonomickou návratnost celého projektu podpořilo kromě vaření oblíbeného moku i rozšíření cestovního ruchu a kulturního i společenského vyžití v nově vybudovaných kongresových prostorách.

V obnovených pivovarských sklepech je již umístěna technologie malého průmyslového pivovaru o kapacitě roční výroby až 65 tisíc hektolitrů, díky které je nyní pivovar schopen vyrobit stejné množství piva jako ve svých nejlepších letech 1898 až 1940.

Poslední říjnový den roku 2012 emitoval frýdlantský pivovar dluhopisy v celkovém objemu 40 milionů korun s cílem zachování své existence a pivovarnické tradice, která zde sahá až do devatenáctého století. Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu byla stanovena na 25 tisíc korun a roční úrok činil 6 %.