Upravit stránku

Prašivé dluhopisy za 20 miliard eur a emise "zmizelého" čínského miliardáře

obrazek-k-novince

Evropské firmy s neinvestičním ratingem plánují na začátku roku 2021 získat z dluhopisů a půjček zhruba 20 miliard eur na financování akvizic. A Alibaba Group Holding "zmizelého" čínského miliardáře Jacka Ma chce příští týden získat až 8 miliard dolarů prodejem dolarových dluhopisů. 

Začátek roku přinese prašivé dluhopisy evropských firem za zhruba 20 miliard eur

Evropské firmy s neinvestičním ratingem plánují na začátku roku 2021 získat z dluhopisů a půjček zhruba 20 miliard eur na financování akvizic. To je více než dvakrát víc než loni.

Mezi největší a nejočekávanější příležitosti patří fúze společností Nexi a Nets za 1,7 miliardy eur, výkup společnosti Flender, nákup britského řetězce supermarketů Asda Group za 3,65 miliardy liber nebo dluhopisy Ineos Quattro v objemu 4,76 miliardy eur na refinancování stávajícího dluhu a na akvizice.

Dále jde také o nabídky, které byly dohodnuty ještě před březnovým pádem trhu v důsledku globální pandemie, ale neprodaly se. Jde například o očekávané dluhopisy italské značky luxusních tenisek Golden Goose nebo pekaře Pasticciera Bindi, společnosti Douglas, Kloeckner Pentaplast či Verisure Holding AB.

Poptávka po evropských dluhopisech s vysokým výnosem je podle prosincové analýzy BofA Global Research silná a průměrný výnos z prašivých dluhopisů je téměř nejnižší od února. A dokud bude trh ignorovat narůstající případy nakažených a další uzavírky v Evropě, trhům se bude nadále dařit.

Zdroj: Patria

Alibaba "zmizelého" čínského miliardáře chce prodat dluhopisy za 8 miliard

Alibaba Group Holding čínského miliardáře Jacka Ma, jenž před dvěma měsíci údajně „zmizel“, chce příští týden získat až 8 miliard dolarů prodejem dolarových dluhopisů. 

Případný úspěch v době, kdy celé impérium čelí vládnímu tlaku, by bylo znakem důvěry globálních investorů. Úředníci IPO v posledních měsících zablokovali společnosti Ant Group majetek za 35 miliard dolarů, navrhli nová pravidla omezující dominanci internetových gigantů a dali Alibabě pokutu minulé roky.

Alibaba vstoupila na globální dluhopisový trh v roce 2014, kdy po svém newyorském akciovém debutu získala 8 miliard dolarů. Na zahraniční trh přišla naposledy v roce 2017 s dluhopisy v objemu 7 miliard dolarů. Na konci roku 2019 získala z hongkongského prodeje akcií 11 miliard dolarů a na konci září měla hotovost ve výši téměř 90 miliard dolarů.

V posledních letech utratila miliardy dolarů za podíly v nadějných start-upech, rozšíření své logistické sítě, služby cloudového hostingu a vybudování mezinárodního byznysu prostřednictvím singapurského e-shopu Lazada.

Zdroj: Patria