Upravit stránku

Orange vydal dluhopisy za miliardy, české bondy jsou opět v kurzu

dolarovi milionari
Francouzský telekomunikační gigant Orange vydal dluhopisy se splatností od tří do třinácti let a s výnosy od 0,5 do 3,25 procenta. Celkový objem emise byl v ekvivalentu čtyř miliard eur a zájem o ni byl podobný jako o české státní dluhopisy, které se zase vrací do kurzu.

České státní dluhopisy jsou opět v kurzu

Investoři se znovu předhánějí, aby Česku mohli půjčit své peníze, a spokojí se při tom se stále nižším úrokem. Ještě v prosince žádali za desetiletou půjčku úrok 2,1 procenta, ale v lednu už jim stačilo i necelých 1,7 procenta.

Za výhodnějšími podmínkami stojí podle znalců bouře na akciových trzích, která v posledních týdnech vyhání peníze z riskantních investic a posílá je na bezpečné. „Otřesy na akciových trzích vedly k přesunu k bondům, což se projevilo na nižších výnosech dluhopisů v celé řadě zemí,“ říká hlavní ekonom poradenské společnosti Deloitte David Marek.

„Trh nyní už prakticky nepočítá s dalším zvyšováním sazeb, což pohání zájem o bondy,“ řekl E15 zdroj z nejmenovaného českého penzijního fondu, jehož většinu aktiv tvoří právě české státní dluhopisy. Kapitál se stěhuje do dluhopisů bezpečnějších zemí, vedle Česka třeba také do USA či Německa.

Zdroj: E15

Operátor Orange vydal dluhopisy za miliardy eur

Francouzský mobilní operátor Orange, s 261 miliony zákazníků jedna z největších telekomunikačních společností na světě, po Novém roce vydal korporátní dluhopisy ve čtyřech tranších v celkové hodnotě čtyř miliard eur.

Dluhopisy z 650milionové eurové emise nesou úrok 0,5 procenta a jsou splatné za tři roky. 5,5leté eurové dluhopisy v celkovém objemu 1,25 miliardy eur jsou úročeny 1,125 procenta a desetileté eurové dluhopisy o stejném celkovém objemu dokonce 2 procenty. Dluhopisy ze 750milionové čtvrté tranše jsou emitované v britských librách, splatné jsou za 13 let a nesou úrok 3,25 procenta.

Za administrátory emise byly vybrány banky BNP Paribas, HSBC, Barclays, Commerzbank, JP Morgan, Natixis, Citi, Crédit Suisse a Morgan Stanley. Orange má po celém světě 150 tisíc zaměstnanců, tržby v hodnotě desítek miliard (v roce 2017 to bylo 41 miliard) eur a sídlí v osmadvaceti zemích světa.

Zdroj: Globe News Wire