Upravit stránku

Bonus k nákupu dluhopisů a další zahraniční emise Vítkovy skupiny CPI

obrazek-k-novince
Bejbynet podpořil svou emisi speciálním bonusem. K objednávce dvou a více dluhopisů získá investor za každý dluhopis voucher na nákup hraček v hodnotě 1 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 investorů. Skupina CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka si šla opět na světové finanční trhy pro peníze. Ve čtvrtek vydala sedmileté dluhopisy v hongkongských dolarech v objemu 283 milionů.

Získejte voucher na 1 000 Kč s dluhopisy Bejbynet

Bejbynet.cz, internetový eshop s dětskými hračkami, se řadí mezi 3 největší hráče na trhu a opakovaně zde nakupuje přes 200 tisíc zákazníků. Svoji emisi se společnost rozhodla podpořit speciálním bonusem. K objednávce dvou a více dluhopisů získá investor za každý dluhopis voucher na nákup hraček v hodnotě 1 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 investorů.

Výnosy z dluhopisů Bejbynet využije na nákup skladových zásob pro Bejbynet. Zásoby přispějí k růstu tržeb, které se loni vyšplhaly na 248 milionů. Důležité je ale získat prostředky co nejdříve (nejlépe do konce léta), aby se Bejbynet stihl připravit na předvánoční sezonu, která odstartuje na podzim.

Dluhopisy Bejbynet jsou dozajištěny ručitelským prohlášením majitelky společnosti a jedné další firmy. Majitelka se navíc zavázala, že si až do splatnosti dluhopisů nevyplatí podíl na zisku a celkové zadlužení firmy nepřesáhne 30 % obratu. Společnost má vedle internetového obchodu také jednu kamennou prodejnu v Praze 3 a velký centrální sklad umístěný v Praze 9.

Dluhopisy objednáte zde

Vítkova CPI jde pro peníze zase do zahraničí 

Skupina CPI Property Group (CPI PG) realitního magnáta Radovana Vítka si šla opět na světové finanční trhy pro peníze. A povedlo se. Úspěšně upsala další velkou dluhopisovou emisi. Ve čtvrtek CPI vydala sedmileté dluhopisy v hongkongských dolarech v objemu 283 milionů, což v korunách představuje částku téměř 821 milionů.

„CPI PG vydala dluhopisy v reakci na požadavky investorů,“ uvedl finanční ředitel společnosti David Greenbaum s tím, že skupina má k dispozici finanční prostředky ve výši 1,5 miliardy eur a nepotřebuje shánět další financování. Skupinu prý těší, že pokračuje její podpora od investorů z celého světa.

Dluhopisy jsou splatné v červnu 2026 a investorům vynesou 4,45 % ročně. Od roku 2017 vydalo Vítkovo realitní impérium dluhopisy v eurech, amerických a honkongských dolarech, švýcarských francích i japonských jenech. Jen v dubnu pak na evropském trhu prodalo bondy za 550 milionů eur, tedy za zhruba 14 miliard korun.

Zdroj: E15