Upravit stránku

PPF prodala dluhopisy za 14 miliard a Česko má třetí Dluhopisy Republiky

obrazek-k-novince
Třetí emise státních Dluhopisů Republiky přináší novinku: šestiletý protiinflační dluhopis garantující každý rok hrubý výnos 0,5 % nad inflací. Skupina PPF prodala na konci března dluhopisy za 550 milionů eur, tedy bezmála 14 miliard korun.

PPF prodala dluhopisy za 14 miliard korun

Skupina PPF prodala na konci března dluhopisy za 550 milionů eur, tedy bezmála 14 miliard korun. Hospodářské noviny uvedly, že šlo o prodej dluhopisů firem z divize PPF Arena 1, kam spadá 7 telekomunikačních společností ze 6 evropských zemí včetně Česka. Toho se týkají konkrétně společnosti O2 a CETIN.

PPF Arena 1 taky vlastní O2 na Slovensku a Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře. Tyto čtyři firma získala za 2,8 miliardy eur. Prodej sedmiletých dluhopisů s výnosem 3,125 % má PPF pomoci ve splácení některých úvěrů. Prodej dluhopisů koordinovaly banky HSBC a Société Générale.

Celá transakce má být součástí dluhopisového programu. Firmy z PPF Arena 1 tak mohou vydat dluhopisy až za tři miliardy eur. Společnosti sdružené v PPF Arena 1 mají dohromady přibližně 16 milionů zákazníků a loni vykázaly zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) asi 30,8 miliardy korun.

Zdroj: Novinky.cz

Třetí emise Dluhopisů Republiky přináší novinky

Třetí emise  Dluhopisů Republiky přináší novinku: šestiletý protiinflační dluhopis garantující každý rok hrubý výnos 0,5 % nad inflací. Ministerstvo financí  se rozhodlo  pro úpis ve třech tranších. Upisování probíhá právě teď, objednávky můžete podávat do 14. června 2019.

Vedle reinvestičního státního dluhopisu stát nabízí i protiinflační dluhopis. Liší se od sebe jen výnosem. U reinvestičního dluhopisu je pevně stanovený roční výnos, který postupně roste. U protiinflačního dluhopisu se  výnos oznámí  zpětně za uplynulý rok podle vývoje spotřebitelských cen. Oba dluhopisy jsou šestileté.

Nominální hodnota Dluhopisu Republiky je jedna koruna a minimální investice je stanovena na 1 000 korun. Pokud chcete investovat do těchto státních dluhopisů, musíte si jich koupit tedy alespoň 1 000 kusů. Maximální výše investice je v rámci třetí tranše omezena na 5 milionů korun u obou dluhopisů.

Zdroj: Peníze.cz