Upravit stránku

Photon Energy splatila dluhopisy z roku 2013, Ecopetrol tak učiní s předstihem

obrazek-k-novince
Mezinárodní solární skupina s českými kořeny Photon Energy tento týden splatila své pětileté dluhopisy na výstavbu fotovoltaické elektrárny v Austrálii z roku 2013. Ke stejnému kroku, jen s půlročním předstihem, se nyní schyluje také v Kolumbiji, kde tamní státem řízená ropná společnost Ecopetrol neví, co s hotovosí, kterou přinesl růst ceny ropy.

Photon Energy splatila své pětileté dluhopisy

Společnost Photon Energy NV splatila zbývajících 6,5 milionů eur (160 milionů korun) za své korporátní dluhopisy z března 2013, jež byly díky minimální investici ve výši jeden tisíc eur atraktivní pro drobné investory. Splátka byla provedena spolu s poslední výplatou úroků držitelům dluhopisu.

„Díky růstu našich tržeb, zvyšování zisku a zahájení monetizace našich pipeline projektů velkých fotovoltaických elektráren v Austrálii jsme byli schopni splatit dluhopis z vlastních zdrojů. Splacení dluhopisu je silným signálem, který ukazuje, že jsme schopni plnit naše závazky a vytvářet atraktivní výnosy z investic, v čemž se chystáme na základě plánovaného růstu naší společnosti pokračovat i v nadcházejících letech,“ sdělil výkonný ředitel Photon Energy Georg Hotar.

Zdroj: Roklen24

Ecopetrol předčasně vyplatí 350 milionů dolarů

Státem řízená kolumbijská společnost Ecopetrol, která se zabývá těžbou ropy, v úterý uvedla, že do konce dubna předčasně vyplatí investorům do jejích pětiletých dluhopisů z roku 2013 350 milionů dolarů (7 miliard korun). Dluhopisy jsou přitom splatné až v září tohoto roku.

Cena ropy za galon vzrostla oproti létu minulého roku až o padesát procent, a společnost tak podle kolumbijského ministra financí dokázala nahromadit zhruba čtyři až pět miliard dolarů v hotovosti. Ty se chystá využít na refinancování stávajících dluhů. V současné době má kolumbijská ropná společnost na trhu ještě desetileté dluhopisy v celkovém objemu 1,5 miliardy dolarů (30 miliard korun) z roku 2015, kdy hledala investory především v Evropě.

Zdroj: Reuters