Upravit stránku

Heureka Group vydala pětileté dluhopisy za 2,5 miliardy korun

obrazek-k-novince
Internetový srovnávač cen Heureka.cz nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, Daniela Křetínského a Jakuba Havrlanta vydává dluhopisy na expanzi. Investorům nabízí 5,25 procent.

Heureka vydala pětileté dluhopisy za 2,5 miliardy

Provozovatel internetového srovnávače cen Heureka.cz, česká společnost Heureka Group, vydal pětileté korporátní dluhopisy v celkovém objemu 2,5 miliardy korun a s výnosem 5,25 procenta. Účelem emise je posílení pozice v regionu a podpora českých e-shopů.

Dluhopisy budou veřejně nabízeny investorům v Česku a plánuje se jejich obchodování na pražské burze. „Jde o doposud největší objem dluhopisů v rámci segmentu e-commerce realizovaný na českém trhu,“ řekla webu E15.cz mluvčí skupiny, kterou majitelé loni vyňali z vlastního retailového holdingu Mall Group.

Heureka Group dnes zastřešuje cenové srovnávače a webové nákupní rádce v devíti evropských zemích. Kromě Česka působí například na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v několika balkánských zemích. Právě zde e-commerce trh v posledních letech velmi rychle roste. Její weby zahrnují přes 55 tisíc on-line obchodů a měsíčně je navštíví přes 20 milionů lidí.

Majitely Heureky jsou ze 40 procent finanční skupina PPF Petra Kellnera, z dalších 40 procent EC Investments Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky a z 20 procent skupina Rockaway Jakuba Havrlanta.

Zdroj: Euro