Upravit stránku

Investice do budoucnosti s AGCT

agrokontrakt zelene dluhopisy
Agrokontrakt s.r.o. nabízí investorům garantované pětiprocentní zhodnocení financí pomocí dluhopisů. Ekologickým účelem emise je zajištění nákupu vybavení pro výrobu zařízení na získávání energie z obnovitelných zdrojů, které by v budoucnu mohlo ve všech domácnostech nahradit kotle na tuhá paliva. Investice je kryta nemovitým majetkem společnosti.

23 let zkušeností a perspektivní odvětví

Česká ekologická firma s třiadvacetiletou historií emitovala pětileté dluhopisy v celkové hodnotě 26 milionů korun. Úrok dluhopisů je ve prospěch investorů vázaný na 6M PRIBOR, aby v případě růstu úrokových sazeb na mezibankovním trhu rostly i výnosy investorů. Fixní část úroku činí 5,1%, ale jeho celková průměrná hodnota za pět let by na základě prognózy vývoje PRIBORu zveřejněné Českou národní bankou měla dosáhnout na 6,81%.

Z výtěžku emise dluhopisů nakoupí emitent nemovitosti a vybavení pro výrobu zařízení na získávání surovin a energie z obnovitelných zdrojů pomocí termického rozkladu (pyrolýzy). Jedná se o nový a efektivní způsob přeměny odpadů na využitelné suroviny a právě o tyto zařízení je vzhledem k ekonomické výhodnosti pro uživatele, šetrnosti k životnímu prostředí a významné dotační i legislativní podpoře v zemích EU vysoká poptávka. V budoucnu by dokonce ve všech domácnostech mohla trvale nahradit kotle na tuhá paliva.

Mezi další významné produkty společnosti pak patří například přípravek pro optimalizaci bioplynových stanic FermStabil, který dokáže zvýšit jejich účinnost o více než 10%, stejně jako další produkty a služby společnosti pro bioplynové stanice. Do výzkumu a vývoje nových technologií investuje společnost Agrokontrakt dlouhodobě nemalou část svého úsilí.

Společnost Agrokontrakt zpočátku působila v oblasti obchodu se zemědělskými produkty. Později navázala spolupráci s pěstiteli bavlny v Indii, která pokračovala importem, zpracováním a výrobou textilních produktů a oblečení z kvalitní zdravotně nezávadné bavlny pod značkou Ideall, která byla nedávno vyčleněna do samostatné divize firmy s názvem Ideall s.r.o. Dnes se společnost věnuje perspektivním oborům a kromě obnovitelných zdrojů energie také poskytování služeb pro firmy a podnikatele z blízkého okolí.