Upravit stránku

Podíl českých dluhopisů u zahraničních investorů klesl. Tesla získala 2,7 miliardy

obrazek-k-novince
Tesla nedávno ohlásila záměr získat 2,7 miliardy USD nového kapitálu. A podařilo se. Z dat Ministerstva financí vyplývá, že podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, klesl během prvního čtvrtletí na 40,1 %.

Podíl českých dluhopisů u zahraničních investorů klesl

Z dat Ministerstva financí vyplývá, že podíl zahraničních investorů, držících české státní dluhopisy, klesl během prvního čtvrtletí na 40,1 %. Zahraniční investoři tak ke konci března drželi státní dluhopisy vydané v Česku za 603,8 miliardy korun.

Podíl zahraničních investorů začal výrazně růst v souvislosti s očekávaným koncem devizových intervencí ČNB. Ty centrální banka ukončila předloni v dubnu. Zatím nejvyšší podíl zahraničních investorů byl 51,35 % v září 2017.

Za růstem podílu zahraničních investorů byla hlavně sázka na posílení koruny po ukončení devizových intervencí ČNB. Státní dluhopisy tak byly pro zahraniční investory jedním z mála nástrojů, kam své peníze mohli umístit.

Zdroj: EuroZprávy.cz

Tesla získala 2,7 miliardy dolarů nového kapitálu

Tesla nedávno ohlásila záměr získat 2,7 miliardy USD nového kapitálu. A podařilo se. Tesla také potvrdila, že se jí podařilo prodat akcie za 860 milionů USD a konvertibilní dluhopisy své automobilky Autopilot za 1,84 miliardy USD.

Automobilka využije nový kapitál na běžný provoz. Její šéf Elon Musk ohlásil, že přebírá řízení vývojového týmu asistenčního systému Tesla Autopilot a slíbil, že letos konečně bude možné s Teslou zcela nezávisle přejet celé Spojené státy.

Podle odborníků má Tesla má v oblasti softwaru a umělé inteligence takový náskok, že by to mělo začít ostatním automobilkám dělat vrásky na čele. A i kdyby svůj vývoj zpomalila, nemá podle nich v tomto ohledu konkurenci.

Zdroj: Hybrid.cz