Upravit stránku

Podíl zahraničních investorů do českých dluhopisů klesá a OPTI láká na bonus

obrazek-k-novince
Podíl zahraničních investorů do českých státních dluhopisů klesá. Ten byl loni a předloni na svém maximu s tím, jak spekulanti očekávali markantní posílení české koruny po ukončení kurzového závazku ČNB. Až do 15. dubna můžete na portále využít zajímavé akce společnosti SHIF18, která nyní ke každému dluhopisu OPTI přidává 1.250 korun jako bonus.

Zahraničních investorů do českých dluhopisů ubývá

Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci února klesl na 37,7 %, což je nejméně od prosince 2016. Vyplývá to z dat ministerstva financí. Zahraniční investoři tak drží státní dluhopisy vydané v Česku za 546,2 miliardy korun.

Za tímto poklesem je podle dřívějšího vyjádření odborníků postupné splácení krátkodobých dluhopisů. Ministerstvo financí je vydávalo v posledních letech, aby vydělalo na záporných výnosech panujících na trhu kvůli intervencím ČNB. Za zájmem koupit dluhopisy se zápornými výnosy byla tehdy sázka spekulantů na posílení koruny po ukončení kurzového závazku ČNB.

Zahraniční investory nyní navíc nahrazují domácí kupci, kteří požadují obvykle vyšší výnos. Na konci ledna výnos desetiletého českého státního dluhopisu poprvé od roku 2014 překonal dvě procenta. Celkové zadlužení České republiky prostřednictvím dluhopisů bylo v únoru 1,65 bilionu korun.

Zdroj: Lidovky

OPTI se chystá na sezonu a láká investory na bonus

S prvními jarními dny a slunečními paprsky pozvolna přichází sezona slunečních brýlí. To pro optiky, pokud jsou dobře předzásobené, znamená jediné – žně. OPTI proto nabízí ke každému dluhopisu 1.250 korun jako bonus, aby ustála nárůst poptávky.

Společnost SHIF18 s.r.o., která je emitentem dluhopisů OPTI a provozovatelem stejnojmenné sítě očních optik, poskytuje cenově dostupnou a kvalitní péči pro každého. Ve svých třech střediscích umístěných v nákupních centrech se snadnou dostupností navíc pečuje o zákazníky i mimo standardní otevírací dobu. I díky emisi dluhopisů roste a získává kontrakty s největšími výrobci brýlí.

Dluhopisy s výnosem 8 % ročně jsou zajištěny hmotným investičním majetkem a zásobami v celkové hodnotě 11 milionů korun. Tržby společnosti rostou meziročně o 25 procent a její obrat v loňském roce činil 9 milionů korun. Celkový objem emise dluhopisů je 10 milionů a už z jedné třetiny je vyprodán.

Zdroj: Centrum Dluhopisů