Upravit stránku

Pohádkové výnosy ECB, rychle vyprodané dluhopisy KR REAL a novinka MAGICRETE

Stručně. Evropská centrální banka příští rok získá bilionové výnosy z dluhopisů ze svého portfolia, nabídky na dluhopisy KR REAL převýšily poptávku a emise tak byla rychle vyprodaná, nyní se upisuje MAGICRETE. Komárkova težební firma MND vydala poprvé dluhopisy za 2,2 miliardy korun.

Dluhopisy KR REAL vyprodány za 12 dní

Výrobce oblíbených bezlepkových produktů z ovesných BIO vloček, které se prodávají v deseti zemích Evropy, KR REAL vydal k 1. listopadu emisi dluhopisů s výnosem 9,3 % v celkovém objemu 7 milionů korun.

Účelem emise je nákup lyofilizační sušičky a nového ovesného mlýna. Díky upisovací lhůtě, která se rozběhla již 20. října, si investoři na portále Dluhopisy.cz celou emisi rozebrali už druhý víkend po otevření a druhý den po datu emise. Poptávka po dluhopisech KR REAL dokonce o několik set tisíc korun přesáhla nabídku a mnoho objednávek muselo být stornováno.

Zdroj: Dluhopisy.cz

Komárkova MND vydala dluhopisy za 2,2 miliardy

Těžební společnost a dodavatel plynu a elektřiny do českých domácností MND ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka vydala dluhopisy v celkovém objemu 2,2 miliardy korun.

Nezajištěné pětileté dluhopisy jsou úročeny půlroční pohyblivou mezibankovní sazbou PRIBOR (0,68 %) navýšenou o 2,48 % a jsou přijaty k obchodování na pražské burze. Administrátorem emise je Komerční banka, podílela se na ní také UniCredit Bank a ČSOB. Jedná se o první dluhopisovou transakci MND na českém kapitálovém trhu.

Zdroj: České noviny


Evropské centrální bance přijdou pohádkové výnosy

Evropská centrální banka (ECB) poprvé zveřejnila údaje o hodnotě a splatnosti dluhopisů, které má v portfoliu. Příští rok jí přijdou výnosy v hodnotě téměř 130 miliard eur (3,3 bilionů korun).

Do konce října 2018 jí přijde na účty v průměru asi 11 miliard eur měsíčně. Od začátku ledna do konce března by měla kupovat dluhopisy za méně než 40 miliard eur měsíčně, ale v dubnu objem výnosů dosáhne maxima, protože splatnost budou mít dluhopisy za 24 miliard eur a celková suma na měsíční nákupy se zvýší až na 54 miliard eur.

Zdroj: Lidovky

MAGICRETE vydal dluhopisy za 5 milionů korun

Přední český výrobce obkladových materiálů a panelových plotů vydal malou emisi dluhopisů v celkovém objemu 5 milionů korun. Dluhopisy nesou úrok 7,5 % ročně a jsou splatné v roce 2020.

Výnosy z emise investuje společnost, která své výrobky, technologii a služby vyváží do více než 20 zemí po celém světě, do technologické inovace. Jedná se především o nákup automatické výrobní linky a automatizovaného systému na přípravu betonových směsí. MAGICRETE se pyšní 17letou historií, 30milionovým obratem a zákazníky po celém světě.

Objednáte je zde: Dluhopisy MAGICRETE 2020