Upravit stránku

Netflix vydal dluhopisy, dluhopisy Dvořák jsou upsány a zájem o KR REAL je obrovský

Americká streamovací služba Netflix vydala dluhopisy za 1,6 miliardy dolarů na financování vlastní filmové a seriálové tvorby, příští rok chce vydat 80 filmů. Dluhopisy dřevovýroby Dvořák jsou kompletně upsány a o novou emisi české společnosti KR REAL, jejíž BIO výrobky se prodávají téměř po celé Evropě, je obrovský zájem. Indonésie emitovala další islámské státní dluhopisy.

Netflix vydává dluhopisy na vlastní produkci

Netflix, největší služba na streamování filmů a seriálů na světě, už nechce jen spolufinancovat filmovou tvorbu, ale přímo se na ní podílet. Proto chystá emisi desetiletých dluhopisů s výnosem 4,875 % ročně.

Kalifornská společnost dlouho hledala optimální způsob financování, a dluhopisy jí z toho vyšly jako jasný vítěz. Celkový objem emise činí 1,6 miliardy dolarů (35 miliard korun) a pokryje jen asi čtvrtinu nákladů na vlastní filmovou a seriálovou tvorbu v roce 2018. V příštím roce by totiž Netflix chtěl vydat 80 filmů a napumpovat do nich až 8 miliard dolarů.

Zdroj: MarketWatch

Emise dluhopisů Dvořák úspěšně upsána

V úterý se svého majitele dočkal i poslední dluhopis z desetimilionové emise dřevovýroby Jaroslava Dvořáka. Celá emise tak byla uzavřena a navyšovat se s největší pravděpodobností nebude.

Dluhopisy již jsou efektivně využívány na nákup dřeva, zejména dubové kulatiny, jejíž cena se v následujících třech letech zdvojnásobí. Část výnosů bude také použita na dokončení výrobní haly a nákup dvou strojů. Necelých 300 m3 již má Dvořák na pile ve Vídni a necelých 200 m3 na skladě ve Vranovicích. Všem investorům je za poskytnuté finance vděčný.

Zdroj: Centrum Dluhopisů


Zájem o KR REAL je obrovský, po týdnu zbývá polovina

Společnost KR REAL, jejíž výrobky s názvem Zdravá snídaně, jsou na trhu již dva roky a prodávají se v deseti zemích Evropy, vydala dluhopisy v celkovém objemu 7 milionů korun a zájem je obrovský.

Dvouleté dluhopisy české společnosti vynesou investorům 9,3 % ročně, a to je zřejmě hlavním důvodem, proč za čtyři dny od spuštění prezentace zmizela už polovina emise, jejímž účelem je pořízení lyofilizační sušičky na ovoce a ovesného mlýna na výrobu bezlepkových BIO vloček. Dluhopisy můžete objednat zde.

Zdroj: Centrum dluhopisů

Indonésie prodala další islámské dluhopisy

Indonéské ministerstvo financí prodalo v úterý letos již několikáté islámské dluhopisy celkem za 7 bilionů rupií, přičemž předpokládaný objem emise byl „pouhých“ pět bilionů.

Dluhopisy splatné už v dubnu příštího roku (dluhopisům se splatností kratší než jeden rok v české terminologii říká státní pokladniční poukázky), o které byl v aukci největší zájem, investorům vynesou 4,8 % ročně, dluhopisy splatné v květnu roku 2019 pak 5,9 % a dluhopisy splatné v srpnu 2023 6,6 %.

Zdroj: Nasdaq