Upravit stránku

Dluhopisy Crane Garant s úrokem 8,4% a největší emise v historii Austrálie

Portál Dluhopisy.cz přináší týdenní souhrn dluhopisových novinek z domova i ze zahraniční, které se udály druhého lednového týdne roku 2017.  Austrálie se dočkala historicky největší emise dluhopisů, Chorvatsko a západoafrická Ghana pomáhají státnímu rozpočtu emisemi a na portále Dluhopisy.cz inzeruje nový emitent. Crane Capital prodává dluhopisy s úrokem 8,40%, které mu zajistí zefektivnění výroby agropelet ve vlastní továrně na ekologická paliva.

Dluhopisy na výrobu ekologických paliv v Česku

Společnost Crane Capital vlastnící továrnu na ekologická paliva v Dýšině nedaleko Plzně vydala na Nový rok emisi dluhopisů v celkovém objemu 25 milionů korun, která má zafinancovat nákup další výrobní linky a celkové zefektivnění výroby.

Dluhopisy s úrokem 8,40% a měsíční výplatou výnosů nabízí Crane od pátku 13. ledna také na našem portále a každý investor se tak může podílet na očistě českého ovzduší. Agropelety, které z továrny odebírá mimo jiné Plzeňská teplárenská nebo Škoda Auto, totiž nahrazují nešetrné uhlí.

Zdroj: Dluhopisy.cz

Chorvatsko lepí státní rozpočet dluhopisy

Chorvatsko na první čtvrtletí roku 2017 plánuje emisi státních dluhopisů v celkovém objemu půl druhé miliardy eur (40 miliard korun). Důvodem je emise starých eurových dluhopisů, jejichž dubnová splatnost se kvapem blíží.

Už dříve v lednu Chorvaté avizovali dluhopisy v kunách na splacení desetileté emise z roku 2007, jejíž objem měl dosahovat necelé jedné miliardy eur. Celkem Chorvaté plánují v roce 2017 zalepit pomocí dluhopisů mezeru ve státním rozpočtu o velikosti 1,9% HDP, respektive 7 miliard kun.

Zdroj: Reuters


Největší emise dluhopisů v historii Austrálie

Ve středu 18. ledna oznámila Austrálie největší prodej dluhopisů ve své historii. Pětileté dluhopisy se splatností v prosinci 2021 prodala za více než 9 miliard australských dolarů (180 miliard korun).

Dluhopisy nabízí vzhledem k ekonomické stabilitě země poměrně lákavý výnos 2,24%, který jistě stojí za vysokou poptávkou a rychlým vyprodáním celé emise. Podle Martina Whettona z Australia & New Zealand Banking Group Ltd. se jedná o výhodný deal pro obě strany.

Zdroj: Bloomberg


Čtyři miliardy dolarů v ghanských dluhopisech

V pondělí 16. ledna oznámila ghanská centrální banka, že na vládní výdaje a správu dluhu plánuje v prvním čtvrtletí roku 2017 emitovat dluhopisy v celkovém objemu 4,1 miliardy dolarů.

Ghana je právě v polovině tříletého programu Mezinárodního měnového fondu na pomoc ekonomikám sužovaným vysokou inflací, veřejným dluhem a rozpočtovými deficity. Její ekonomika je založena zemědělství a exportu komodit, zejména zlata a diamantů.

Zdroj: Nasdaq