Upravit stránku

Dluhopisy 2016 - červnové novinky 25. týdne

Portál Dluhopisy.cz přináší týdenní souhrn dluhopisových informací z celého světa, které se udály v druhé polovině měsíce června.

Německé státní dluhopisy v mínusu

Výnos u desetiletých státních dluhopisů německé vlády se dne 14.6. poprvé v historii spolkové republiky dostal do záporných hodnot. Investoři tak platí za to, že se německá spolková vláda od nich půjčí finanční prostředky. Výnos je dolů tlačen velkou poptávkou po těchto dluhopisech, protože německé státní dluhopisy jsou považovány za jednu z nejbezpečnějších investic na světě. Výnos státních dluhopisů klesl na -0,004 procenta. Splatnost dluhopisů je deset let. Investor tak místo aby vydělal na investici do dluhopisů, tak na investici do německých státních dluhopisů prodělává.

Zdroj: E15


ECB může nakupovat dluhopisy členských zemí

Německý ústavní soud rozhodl, že Evropská centrální banka může nakupovat státní dluhopisy členských zemí evropské unie. Odmítl tak 37 tisíc stížností, které podali němečtí občané. Německý ústavní soud vyjádřil přesvědčení, že program nepřekračuje pravomoci Evropské centrální banky.

Sstanovil ale některé podmínky. Nákupy dluhopisů se nesmí oznamovat dopředu a jejich objem musí být předem omezen. Další důležitou podmínkou je, že bude možné kupovat jen dluhopisy států, které si ještě jsou schopny samy půjčovat na trhu.

Zdroj: týden.cz

České dráhy vyplatí za dluhopisy 8,8 miliardy korun

Státní společnost České dráhy vyplatila ve čtvrtek 24. června dluhopisy emitované v roce 2011. Tyto korporátní dluhopisy byly splatné právě 24. června. Hodnota dluhopisů byla 300 milionů eur (8,1 miliardy korun). K tomu byl vyplacen 4,5 procentní roční úrok za cca 360 milionů korun.

V následujícím měsící červenci České dráhy čeká výplata dalších úroků ze sedmiletých dluhopisů emitovaných v roce 2012 nesoucí úrok 4,125 procenta. Hodnota odpovídá cca 330 milionů korun.

V květnu 2016 České dráhy emitovaly sedmileté dluhopisy s úrokem pouze 1,875 procenta (více zde).

Zdroj: lidovky.cz

Podivejte se, kolik vydělávají korporátní dluhopisy s fixním úrokem