Upravit stránku

Společnost KR Real zajistila zdravotnický materiál pro občany České republiky

obrazek-k-novince
Dceřiná společnost KR Real v Šanghaji vybudovala letecký most pro import zdravotnického materiálu pro boj s koronavirem a zajistila zdravotnický materiál pro občany České republiky.

Společnost KR Real zajistila zdravotnický materiál pro občany České republiky

Dceřiná společnost KR Real v Šanghaji vybudovala letecký most pro import zdravotnického materiálu pro boj s koronavirem v České republice. Momentálně napříč Českou republikou distribuujeme miliony kusů zdravotnického materiálu týdně a pomáháme vybraným potřebným organizacím. Zajišťování životně důležitého zdravotnického materiálu ze zahraničí však není dlouhodobě udržitelné, proto se společnost rozhodla zainvestovat do výrobních technologií na výrobu jednorázových roušek a respirátorů přímo v České republice.

„Zdravotnických roušek a respirátorů je a bude v budoucnosti nedostatek, což potvrzuje i současná krize. V extrémně krátkém čase jsme se proto rozhodli pro zajištění stabilního přísunu ochranných prostředků a vybudování nové výrobní kapacity přímo v České republice. Tím zároveň zajistíme dostatek zdravotnického materiálu, a navíc vytvoříme desítky nových pracovních míst,“ vyjádřil se generální ředitel společnosti Martin Ditmar.

Importování zdravotnického materiálu ze zahraničí je obtížné i za normálních podmínek, v rámci současné krize je to však ještě těžší. Mnohé státy uzavírají své hranice nebo dokonce přímo zakazují vývoz ochranných pomůcek. Díky usilovné práci našeho týmu se nám podařilo zajistit a úspěšně importovat miliony kusů ochranných prostředků týdně. Soustředíme se na kvalitu, zajišťujeme pouze certifikovaný zdravotnický materiál. Ochranné pomůcky momentálně distribuujeme tam, kde jsou nejvíce potřeba. Mimo distribuci našim partnerům roušky také darujeme řadě neziskových organizací. Rovněž jsme se rozhodli pro prodej ochranných pomůcek i prostřednictvím našeho e-shopu www.obezin.cz.

Ani ne za týden se nám podařilo zajistit první dodávky zdravotnického materiálu ze zahraničí, čímž jsme potvrdili připravenost naší společnosti na současnou situaci.

Z dlouhodobé perspektivy je však jediným řešením výroba zdravotnického materiálu přímo v České republice. Vybudováním nové výrobní kapacity přímo v srdci Evropy se v budoucnosti vyhneme současné krizi a závislosti na zahraničních dodávkách. Proto se společnost KR Real rozhodla zainvestovat do nových technologií na výrobu roušek a respirátorů. Díky těmto technologiím budeme schopni produkovat přes 5 milionů roušek a 4 miliony respirátorů měsíčně, rovněž tím navíc vytvoříme desítky nových lukrativních pracovních pozic. Na tyto technologie budeme žádat o dotační pobídku z nově vyhlášeného programu Technologie - COVID19, který nám umožní čerpání prostředků na pořízení výrobních technologií.